Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy kell telepíteni egy...

Hogy kell telepíteni egy internet modemet?

Figyelt kérdés
Azt mondták azért nincs internetm mert telpíteni kell a modemet és ne tudom hogy kell ezér fordulok hozzátok hogy részletesen le tudnátok-e írni hogy kell ha sagít a modemem neve MOTOROLA SB5101E

2014. máj. 19. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt inkább az internet szolgáltatódtól kellene megkérdezni.
2014. máj. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tengor ***** válasza:

Az, hogy "telepíteni kell" az nem azt jelenti, hogy neked kell telepíteni, hanem neked kell szólni valakinek, aki ért hozzá.

Ha a doki azt mondja, hogy a vakbeled műteni kell, akkor sem ide jössz megkérdezni, hogy mit kell csinálni, vagy igen?

2014. máj. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igaz,viszont én reménykedtem hogy itt is találok egy olyan valakit aki ért hozzá
2014. máj. 19. 12:55
 4/8 Tengor ***** válasza:

Tehát a vakbélműtéthez felhívsz egy orvost, hogy magyarázza el?

Milyen netelőfizetésed van? Benn van a 4 eres telefonkábel? Splitter van?

2014. máj. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen ha most kaptál először modemet, akkor a szolgáltatódnak kellett volna telepítenie.

Én csak akkor telepítettem, amikor hosszú évek után a UPC a régi helyett egy modernebb modemet postázott, de használati utasítással együtt kaptam. Természetesen az első modemet ők telepítették.

2014. máj. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 P.O.C. ***** válasza:

Ez egy egyszerű kábel modem, nincs rajta mit telepíteni, összekötöd a koax kábellel a szolgáltatód felé, UTP kábellel meg a géped felé és használod.


Ha így nem működik, akkor a többi a szolgáltatódra tartozik. Van telefonos ügyfél szolgálatuk, megteszed a hiba bejelentést, kijönnek és megcsinálják ingyenesen.

2014. máj. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ez egy egyszerű kábel modem, nincs rajta mit telepíteni, összekötöd a koax kábellel a szolgáltatód felé, UTP kábellel meg a géped felé és használod."


Ez pl. a UPC esetén nem ilyen egyszerű. Ott hiába kötsz össze bármit bármivel, mert ott bizony be kell lépni a UPC honlapján a saját oldaladra (felhasználó név, jelszó) és el kell végezni bizonyos műveleteket, amiket a UPC végig kontrollál. Ha minden stimmel, akkor a procedúra végén lesz interneted.

Abban egyetértek, hogy a telepítés helyett használjuk inkább az üzembe helyezés kifejezést.

2014. máj. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 P.O.C. ***** válasza:

Érdekes, régen nem kellett account koax kábelen érkező szolgáltatásokhoz, csak ADSL meg LAN net esetén.

Sima DHCP volt és kész, a modem meg előre konfigurált.

De lehet én tudom rosszul, már kb. vagy két éve nem volt dolgom kábelmodemmel.

2014. máj. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!