Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért akad be néha, és "kenődi...

Miért akad be néha, és "kenődik el" a 4k videó? Nem elég hozzá a gépem?

Figyelt kérdés

Processzor: IntelŸ Core i3Ÿ 3240

Memória: 2x4GB Kingston Hyperx Blu 1600MHz

Videókártya: ATI Radeon HD 5850 1GB GDDR5 256bit

Alaplap: MSI H61M-P20(G3)

Merevlemez: 1TB Toshiba


Chromenál nincs is ott a lehetőség a 4k kiválasztására, IE alatt pedig a fent leírtakkal találkoztam.


2014. máj. 2. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a dekódolás nem elég gyors.
2014. máj. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A HD5850 nem tud 4K-s szabványokat hardveresen gyorsítani, a CPU meg könnyen kevés lehet hozzá.

Ennél a videónál 4K-ban az Én procim 50-70% között dolgozik, ami egy FX-6300 4GHz órajelen.

https://www.youtube.com/watch?v=m-AeELuIXt0

Nem gyenge CPU az i3 sem 1-2 szálon még megfogja az Én procimat is, de ha az FX beveti a 6 "magot" akkor egyértelműen erősebb. Azaz véleményem szerint ennél a videónál kifulladhat a procid.

2014. máj. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

[link]


(2 monitorom van)


Nekem nem hogy 50-60 de még az átlag 40%-os kihasználtságot sem éri el, mégis néha beszaggat.

2014. máj. 2. 23:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Érdekes...

Nálam szépen pögeti az FX procit, de legalább folyamatos a lejátszás. A Phenom II X4-es konfigon a proci 90% felett pörög és a lejátszás sem folyamatos. A HTPC-s 6400K meg már kifejezetten rosszul viszi. Ezekkel tudom kipróbálni.

2014. máj. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!