Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit hová kell bekötni, hogy a...

Mit hová kell bekötni, hogy a másik szobában lévő asztali gépen is legyen net? UPC kábelnetem van. És sok kérdésem:

Figyelt kérdés

Wifi nem kell. Kábellel akarom átkötni. A szobámban szintén asztali PC van. Ha ez fontos akkor cisco epc3212 modem van.

Milyen típusú és csatlakozó végződésű kábel kell? Gondolom koax. Hogy milyen csatlakozó van a végein azt nem tudom. Milyen router lenne jó? Hirtelen ezt láttam ez jó-e? [link]

Miket kell nézni a routeren, hogy tudjam jó lesz-e?

Ami igazán érdekel az, hogy mit hová kell bekötni? Tehát, adott 2 asztali gép. Kb. 10 méter távolságra vannak. Az egyiken van net és a cisco modem. Megakarom venni a routert és tudni szeretném, hogy hová mit kössek majd be. Más néztem routerek online felhasználói útmutatóját, de nem találtam olyat, hogy 2 asztali gép lenne össze kötve. Tud valaki segíteni elmagyarázni? A szakszavakat nem ismerem.



2014. ápr. 30. 16:16
 1/4 A kérdező kommentje:
Még valami, ha megcsinálom, akkor lehet úgy netezni, hogy nemkell mindkét gépet bekapcsolni? Tehát a főgépnek nem kell ahhoz mennie, hogy a másik szobában lévőt használni tudják?
2014. ápr. 30. 16:21
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne gondolkodj annyit inkább, kell egy old school, nem wifis router, meg egy csomó ethernet kábel, és a két csatlakozót neked kell felszerelni a két végére, ami eszköztelenül és elsőre marhára esélytelen, hogy hibátlanul összejön.
2014. ápr. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
RJ-45 dugó kell kettő, meg tudnod kell, mit hova köss. Érdemes inkább megcsináltatni egy normálisabb kis számtech boltban. A LAN beállítások a routerben vannak, ő üzemel lokális szerverként, őrá van kötve "a többi gép" esetünkben a pécéid. Két gép összekötése más műfaj, oda crosslink kábel kell, és kb a kétpaneles fájlkezelők támogatják, de ennyi.
2014. ápr. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ilyesmit képzelj el :


[link]

2014. ápr. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!