Ha minden internet csatlakozásnál más az IP címem, de egyik IP címet már lekérték, akkor abból letudják nyomozni ki vagyok?
Attól függ mi generálja az IP-t.
Ha a saját géped, akkor ki tudják, ha proxy akkor valószínűtlen.
Mivel a szolgáltatód rögzíti (rögzítenie kell), hogy az általa menedzselt IP-címtartományból egy adott IP-címet mikor, melyik felhasználójának osztotta ki, és ha erről az IP-címről bűncselekményt követtek el (és ez a hatóságok [rendőrség, polgári titkosszolgálatok] tudomására jut) akkor az előfizető adatait a hatóságok részére (csak nekik) ki kell adnia.
Végfelhasználói (például ez lehet egy szerver üzemeltető, vagy egy mezei Internet-használó is) szempontból: ha egy adott IP-címről valamilyen hálózati támadás, spam - portálok/fórumok/közösségi oldalak/... esetén szabályzat megsértése - esetén szűrhetik/kitilthatják az adott IP-címet - és mivel a szolgáltatók egy körülhatárolható IP-címtartományból osztják ki az IP-címet - a teljes IP-címtartományt.
Ezen tiltást a szolgáltató is elvégezheti az Általános Szerződési Feltételei illetve az Internet Szolgáltatók Tanácsa által lefektetett hálózathasználati irányelvek értelmében.
Köszönöm a válaszokat!
És ha valakinek van IP cím elrejtő programja?
Akkor nem tudják meg az igazit?
"És ha valakinek van IP cím elrejtő programja?
Akkor nem tudják meg az igazit?"
Végfelhasználói szinten, akkor ámbár a proxy/VPN-szerver/exit node IP-címe fog látszódni (nem a szolgáltatótól kapott, tehát némileg rejtve lesz), de a proxy és VPN szerverek általában fix IP-címűek, tehát lehet őket szűrni.
Titkosítóhálózat (ilyen például a TOR) már változik az IP, de azt is lehet némileg szűrni - lásd: [link] .
Ahhoz hogy kiderítsék, hogy egy adott proxys/VPN-szerveres IP mögött ki rejtőzik, két dolgot kellene tudni:
- a proxy/VPN szerver és a végpont között mikor történt adatforgalom (ezt a végpont, a proxy/VPN-szerver, vagy a proxy/VPN szerver/végpont Internet-szolgáltatójának naplóállományai tudják bizonyítani)
- a proxy-ra/VPN-szerverre csatlakozó kliensek mikor voltak aktívak (ehhez meg az összes csatlakozó kliens Internet-szolgáltatójának vagy a proxy/VPN-szerver közbenjárása kellene)
Ez egy kissé bonyolult - bár nem kivitelezhetetlen (a polgári titkosszolgálatoknak legalábbis).
Más kérdés, hogy a rejtett IP-cím nem az egyetlen mód a felderítésre: a böngésző például hagy maga után nyomokat (böngészőtípus, plugin-verziók, támogatott betűtípusok, képernyő-felbontás, cookie-k), amelyek azonosíthatják - ha nem név szerint, de mint egyedként - a látogatót. Vgy ott vannak más apró dolgok: például a fórumokon, kommentekben tett szóhasználat, viselkedés...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!