Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lesz használhatatlan az...

Miért lesz használhatatlan az internet ha bekapcsolom a tévét?

Figyelt kérdés

10 Mbites T-Home ADSL netünk van ami a valóságban csak 4-5 Mbittel szokott jönni. Nem tudom miért de mivel a garantált meg van nem panaszkodhatunk.


Hétfőn megrendeltem az IPTV-t ugyanúgy a T-Home-tól amit ma be is kötöttek de egyáltalán nem olyan mint ahogy reklámozzák.

Ha bekapcsolom a tévét akkor a net 0,1-0,2 Mbitre belassul, és 10 perc mire betölt egy weboldalt de ez még nem minden. Ha ezzel a 0,2 Mbittel netezek akkor az IPTV kockásodik, meg akadozik. Ha kikapcsolom a gépet akkor jó a tévé de 2014-ben azért elvárható szerintem hogy miközben megy a tévé lehessen mellette netezni is.


A szerződést is átolvastam de abban sehol sem szerepel hogy a tévé meg az internet nem fog együtt menni.

Az ügyfélszolgálatot is felhívtam de azt mondta a nő hogy teljesen evidens dolog hogy a tévé lelassítja a netet, és a garantált sebesség is kikapcsolt tévé mellett értendő.


Ez most ugye vicc? Egyáltalán miért lassul be ennyire a net a tévétől?



2014. márc. 27. 21:53
 1/5 Tengor ***** válasza:

Nálunk 5 Mb/s-es kapcsolat van és az 5 Mb/s akkor is megvan stabilan, ha két TV megy (és ennek így kell lennie, a net sebességét nem befolyásolhatja a TV). A TV-n folyamatos a kép. Szóval a technika már megfelel a 2014-nek, már csak az adásokon kellene mit csiszolni, de ez más kérdés.

Szóval nálad vagy a router/modemmel lesz a probléma, vagy magával a kábellel.

Jelentsd a T-nek a problémát!

2014. márc. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha legközelebb ilyennel akarnak lerázni, mondd hogy nem találtál ilyet a szerződésben és érdeklődj a felettese után.


Nem így kellene működnie, lehet hogy csak rosszul lett összekötve. Másik lehetőség, hogy kábelt is kellett volna húzniuk, amit inkább lespóroltak.

2014. márc. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Abban igaza van a nőnek, hogy "teljesen evidens", hogy - jelen esetben! - a TV lelassítja az internetet. Ugyanis vonalad már eleve nem képes kiszolgálni a jelenlegi internetszolgáltatásod sebességét, márpedig az IPTV is ezt az átviteli csatornát használja - nyilván ha az megy, kevesebb jut a netre.

Ugyanakkor ez nem normális, csodálkozom, hogy egyáltalán bekötötték az IPTV-t (úgy tudom, ilyen esetekben nem szokás). Ahhoz pedig a hatóságoknak is lenne egy-két szava, hogy a garantált sebesség ilyen esetben nem érvényes. Verjétek az asztalt, nem lett volna szabad eladniuk a csomagot ilyen körülmények között.

2014. márc. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Annyival még kiegészíteném magam, hogy a teljes adatátviteli sebesség az ADSL jellegzetességei miatt nem érhető el nálatok. Ugyanis ez a technológia rendkívül érzékeny a központtól vett távolságra, ha 1km-nél távolabb vagy tőle (nem feltétlenül légvonalban!), már mérhetően csökken a csillapítás miatt.
2014. márc. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem T home iptv van és internet ha tv zek nembefolyásolja a netet. ügyfélszogálatot hívd fel
2014. jún. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!