Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi ez az oldal: wellbid.com?

Mi ez az oldal: wellbid.com?

Figyelt kérdés

Valaki ismeri? Nem átverés?

És hogy működik? (a fizetés meg minden)


2014. márc. 20. 00:50
 1/6 A kérdező kommentje:
És miért éri meg ez nekik?
2014. márc. 20. 00:50
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden egyes licitet kifizetsz, akkor is ha nem nyered meg a terméket. Az oldal saját egységei szerint kelt el pár száz forintért a termék, lehet egy egy licitlépcsőért is te száz forintokat fizetsz, összesen pedig több tízezer forintot ölnek bele úgy, hogy te csak azt látod hogy 200 forintért kelt el.


Bőven:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..

2014. márc. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ötletes modell :D múltkor egy aprós oldalon láttam hasonlót egy használt iPhone 4-re. seác kikötötte, hogy legalább 20 embernek kell jelentkeznie, 5ezer Ft-tal, és majd valaki szerencsés elviszi 5ezerért...srác meg jól jár, mert 100ért eladta a 45öt érő telefont :D mondjuk nem ment bele senki, ügyesen kell tálalni, mint az ilyen licites oldalaknál, és aki nem gondolkodik eleget, az belemegy.
2014. márc. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt hiszem most már nagyjából értem, de még egy kérdés:

az eladott termékeknél ott van, hogy "BID-ek értéke" és ott van mellette egy összeg, mondjuk 3000ft, az azt jelenti, hogy aki megnyerte az 3000ft-nyi bid-et használt fel licitáláskor?

2014. márc. 20. 13:26
 5/6 Bundy0325 válasza:
Ha beírod ezt: [link] érdekes hogy a wellbid-et hozza be, szóval ez ugyanaz az átverés csak más néven.... :D
2014. jún. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Teljesen egyértelmű logikája van annak, hogy az oldalnak miért éri meg 1-2 ezer Ft-ért eladni 200, esetenként 500ezer Ft-os termékeket. Ez egy dolog, ha valaki utánanéz megérti. EZÉRT nem értem miért van szüksége az oldalnak ahhoz, hogy csaljon. Tegnap regisztráltam, ami ingyenes. Csak megfigyelőként vettem részt a licitekben. Gondoltam jól szétnézek, tapasztalok, mielőtt BID-eket vásárolok. A következő dolog történt (ezt bárki meg tudja nézni, aki beregisztrál, mindenki számára látható): Huawei P8 mobiltelefon, melynek értéke az oldal szerint 190.000 Ft, ami egyébként nem igaz (100-ért lehet netről rendelni kártyafüggetlenül ÚJONNAN). Majd arra is kitérek, hogy egyébként miért is gáz, ha 2x annyiért tünteti fel az eredeti árát, mint amennyiért meg tudná szerezni az ember... SZÓVAL, a lényeg: figyelemmel követtem ezt a licitet. 4-6 ember felváltva licitált rá, automata licitek voltak, ezt is jelezte, ez sem titok. Beállíthatja mindenki magának, hogy automata licit legyen-e, vagy sem, tehát, ha nem vagy gép előtt sem fogsz lecsúszni a licitről. Egy ideig ugyebár, mert egyszer csak elfogynak a BIDek és természetesen végül az nyer, akinek még maradtak BIDek a licithez. Ez is oké eddig.

ÓRÁKON KERESZTÜL (konkrétan 157 végig követett oldalon át) tartott a licit. A licit minden esetben 1Ft-al emelkedett. Automatára maximum 4 ember volt állva, ebből 2 volt az, akiknek kitartottak a BIDek a licit végéig. Volt egy ember (a győztes!), aki EGYETLEN ajánlatot sem tett, KIVÉVE A LEGVÉGÉN, amikor már elfogytak a BIDek azon felhasználóknál, akik eddig megállás nélkül licitáltak. A probléma a következő: NEM TUDHATOD mikor fogy el a többi licitáló BID egyenlege, hisz akkor semmi értelme nem lenne a licitnek... Na most a kedves győztes akkor baszta be (elnézést!) a licitjét (először és utoljára), amikor mindenki BID egyenlege elfogyott. Természetesen PONT AKKOR, az utolsó másodpercben. Tegyük fel, hogy napokon keresztül figyelem az oldalt és már tudom, hogy egyes termékek KB milyen áron kelnek el, ergo KÖRÜLBELÜL mikor érhet véget a licit, ezért én csak a vége felé kapcsolódom be, hogy biztosan kitartson a BIDem (mert a többiek előttem már többszáz BIDet elnyomtak a versengésben). Ez is oké eddig. De az, hogy én PONTOSAN ráérezzek, tudjam azt a másodpercet, amikor be kell basznom a licitet, mert a 7 emberből (ebben az esetben a végén 2 embernél) elfogyott a BID, annak az esélye egyenlő a nullával!!! Szóval hagyjuk már, kamu az egész! Vagy az oldal csalt, vagy a nyertes, valamiféle BID egyenleg figyelő programmal... Az pedig, hogy 2x-es áron volt feltüntetve azért gáz, mert ha te azt látod, hogy az áhított áru 200.000, akkor nem fogsz sajnálni pl 80ezer Ft-nyi BIDet vásárolni, hisz tudomásod szerint még így is 120ezret nyertél... Ami persze egy jó nagy kajli, mivel maximum 20 ezret nyertél a 100 ezres telefonon akkor is, ha pl. 2500 Ft-ért vásároltad meg. Egyébként leellenőriztem közben még vagy 4-5 terméket, azok mondjuk pont reális áron voltak... Szóval ennyit az oldalról...

2016. febr. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!