Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Modemről csatlakozni hogyan kell?

Modemről csatlakozni hogyan kell?

Figyelt kérdés
Eddig a modemről a routeren keresztül csatlakoztam az internetre. De ha most közvetlen a routerről akarok csatlakozni nincs net. Hogyan kell ezt beállítani, hogy működjön? Ez csak ideiglenes lenne, utána megmarad a router beállításai? Köszi a válaszokat!

2014. márc. 16. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:

most akkor nem értem

modem nélkül akarsz csatlakozni ? csak router?


vagy csak simán modem?

2014. márc. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]



csak modem

2014. márc. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Közvetlen a routerről csak akkor lehet, ha van benne modem. Vagy olyan neted van, amihez nem kell.
2014. márc. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 P.O.C. ***** válasza:

Így van, ha az internetszolgáltatásodhoz kell modem (pl ADSL, kábel, stb) akkor nem csatlakozhatsz köztevelenül routerrel (ha csak nincs modemmel egybeépített routered).

Vannak szolgáltatók, amihez nem kell modem, pl Digi LAN net.


Modemmel közvetlenül is kimehetsz a netre, de csak egy számítógéppel. Pl. ADSL esetén be kell előbb állítani a PPPoE kapcsolatot a számítógépen.

[link]

[link]

2014. márc. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen csak modemről akarok ADSL-t. Utolsó: Ha ezt végig csinálom és utána majd visszadugom a modemet a routerre és onnan a gépet megmarad minden beállítás? Vagy akkor törölni kell ezt a beállítást, vagy ujra beállítani a routert?
2014. márc. 16. 18:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem szükséges törölni de általában én kiszoktam így nem zavar be


a router pedig megőrzi a beállításokat

2014. márc. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!