Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Oracle VirtalBox-ba feltelepít...

Oracle VirtalBox-ba feltelepítettem a Win95-öt, de nem működik benne az internet. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
VirtualBox-ban működik a Win95, ki szeretném próbálni, de mivel a benne lévő IE nem talál netet, ezért csak 1-2 funkciót tudok használni.Milyen illesztőprogram kell hozzá?

2014. márc. 5. 17:48
1 2
 1/11 coopper ***** válasza:

Szia.


Nézd át ezt : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2014. márc. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi!


Eljutottam oda, hogy a Win95 felismer egy bizonyos PCI Enthernet Controllert, majd illesztőt keres hozzá, de nem talál, ezért nekem kéne adnom neki, csak nem tudom, honnan. Valaki nem tud egy konkrét linket adni?

2014. márc. 5. 19:16
 3/11 coopper ***** válasza:

Szia.


Ha ez a Hálózati vezérlő AM79C970A tipusú vagy a következő akkor próbáld meg ezt : [link]


A végén van két ftp link : azokat próbáld :

- ftp://ftp.mpoli.fi/pub/hardware/NET/OTHER/ETHERTE1.ZIP

- ftp://ftp.mpoli.fi/pub/hardware/NET/OTHER/ETHERTE2.ZIP


Sok sikert.

Üdv.

2014. márc. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi!


Azt is elárulod, hogy kell rendes meghajtóról a virtuálisra felmásolni ezt a drivert?

2014. márc. 5. 20:28
 5/11 coopper ***** válasza:

Szia.


Sok szerintem több megoldás is van :


1. Floppyn. (Fizikain / Virtuálison - [link]


2. CD/DVD (Fizikain/virtuálison)


3. USB-n (Ha win95 felismerte)


4. Megosztott mappán. (Csak ha megy a hálózat)


De szerintem az a legegyszerübb, ha készitesz egy ISO-t vagy egy floppy imagét a letöltött fájlokból és azt becsatolod (Tárólók menüpont) a cd/dvd meghajtóba, vagy a floppy meghajtóba.


Sok sikert.

Üdv.

2014. márc. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kösziiiii!!!


Most már pár dolgot tudok csinálni, de azért ez még nem elég.


Rámentem az "új hardver hozzáadása"-ra, majd a net card-ra, aztán megadtam neki a fájlt...fel is ismerte, örült neki, de ahogy elkezdtem installálni, ő nyaggatni kezdett a "Windows 95 Disk 18 és 19 "-cel, meg hogy néhány .dll-t nem talál...gondolom, egy floppy IMG hozzáadásával ezt is meg lehetne oldani, de neten nem találtam...nincs valakinek ilyen linkje?

2014. márc. 7. 21:11
 7/11 coopper ***** válasza:

Szia.


Hogyan raktad rá a virtualboxra a win95-öt ?


Másold be a win95-ös telepitő fájlokat a virtualboxba és aztán tallózd be neki a mappát amikor keresi.


Win95-ös telepitőt elvileg találsz a neten.


pl.: data.hu/get/7493696/Win95.zip (CTRL+C, majd CTRL+V)


Sok sikert.

Üdv.

2014. márc. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 P.O.C. ***** válasza:

A Guest Additions -t felraktad?


Ez ugyanis tartalmazza az emulált hardverek drivereit, és pl olyan képességet, hogy az egér kurzort zökkenőmentesen tud a host rendszerből a virtuálisba húzni, valamint fájlokat tudsz bele dobálni drag & drop módszerrel, stb. Talán a problémádat is megoldja.

bővebben: http://www.youtube.com/watch?v=vi53zKcvgXU

2014. márc. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A Windows 2000-nél és XP-nél működött a Guest Additions, de 95-re egyszerűen nem bírom feltelepíteni. Mindig valami hibát ír ki. Úgy tűnik, soha az életben nem fogom tudni használni a Win95-öt, pedig szívesen kipróbáltam volna minden funkcióját. :(
2014. okt. 24. 13:35
 10/11 coopper ***** válasza:

Szia.


Próbálj másik virtualizációs programot :


- VMware Workstation

vagy

- Microsoft VirtualPc 2007


Az első fizetős a második nem.


Sok sikert.

Üdv.

2014. okt. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!