Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy suliban dolgozom és mivel...

Egy suliban dolgozom és mivel értek a számteches dolgokhoz megkértek hogy a wifi jelszavakat írjam át, de hogy?

Figyelt kérdés
3szinten van router a falon, de őket sehogy nem érem el,192.168.1.2re csak az alap router jön be ami ossza a netet ott nincs wireless, probáltam sok mindent beirni de nem jött be semmi, számtech tanár nem rég van itt ő se tudja, én meg nem tudom mit kéne csinálnom, esetleg a szerver gépen lehet valami?

2014. márc. 4. 10:34
 1/9 Tengor ***** válasza:
A helyedben nem turkálnék bele! Egy iskolai hálózat messze van az otthoni hálótól. Egy szaki fél óra alatt megcsinálja. Ha még egész órát is kell fizetni érte megéri.
2014. márc. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valahol biztos be van lőve. Ha mást nem akkor próbáld meg helyben, közvetlenül a routereken beállítani.
2014. márc. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"értek a számteches dologokhoz... 3 szinten van router a falon..." ez a 2 kizárja egymást. Azok nem routerek, hanem AP-k. Azokat nem routerként kell kezelni.


Bp-i suli ez? Írj egy privátot, olcsón megcsinálom.

2014. márc. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

nem, vidék

oké de azok attól még routerek :)

2014. márc. 5. 08:04
 5/9 A kérdező kommentje:
értem én hogy AP-k,de hogy tudom én őket konfigurálni?
2014. márc. 5. 08:07
 6/9 A kérdező kommentje:
meg hát annyit mondtam hogy értek a számteches dolgokhoz, nem profi infós vagyok:) de azért jó lenne megoldani :)
2014. márc. 5. 08:13
 7/9 A kérdező kommentje:
ja még csak most értettem meg ezt az AP-dolgot,elnézést:)
2014. márc. 5. 08:30
 8/9 P.O.C. ***** válasza:

Van egy jó kis program erre, a MyLanViewer ez feltérképezi a hálózatot, többek között ki fogja írni az AP -k aktuális IP címét. Ezeknek is van webes felülete, tehát az IP címmel fel tudsz rájuk jelentkezni és a Wireless beállításoknál meg tudod változtatni a jelszót, feltéve ha nem jelszavazták le azok webes felületét is.

Ha én építettem volna ki a hálózatot, én biztosan jelszót raktam volna azokra is, nehogy a nebulók belemásszanak.

2014. márc. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy kicsit talán bunkó voltam...


Több variációja lehet, vagy minden AP-t külön kell konfigurálni, nekik is van IP-jük, nézegesd végig az aktív IP-ket.

Vagy valamilyen autentikációs szerver van mögé állítva, akkor viszont bonyolultabb belőni a dolgokat. Pl. ha Radius van MySQL backenddel, akkor viszonylag egyszerű, ha ismered a MySQL-t és jóban vagy a Radiusszal.


#3-as voltam.

2014. márc. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!