Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Újratelepítettem az Xp-met de...

Újratelepítettem az Xp-met de nem ismeri fel a modememet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az asztali pc-men újratelepítettem az op. rendszert és most nem ismeri fel a modememet és abszolút semmi jelet nem ad róla hogy csatlakoztatva lenne, pedig van. A gépben integrált hálózati kártya van. Eddig tökéletesen működött. Olvastam hogy valami driver-t kellene telepíteni de nem tudom mi is az. Segítsetek légyszives.

2014. márc. 2. 14:26
 1/7 Tengor ***** válasza:

Ha olyan alapfogalommal, mint a driver nem vagy tisztában, akkor vajon mit ronthattál még el a telepítés során?

A driver az a valami, ami összeköti a hardvert és az oprendszert.

Menj fel az alaplap / laptop gyártójának oldalára és onnan szedd le a megfelelő hálózati meghajtóprogramot!

2014. márc. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

lsőnek is milyen modem, és ki az internet szolgáltatód!?

pl.: T-online meg ha jó emlékszem D-Link modem:

Vezérlőpult >>> Hálózati kapcsolatok -nál

Hálózati műveletek résznél >> új kapcsolat létrehozása

Kapcsolódás az internethez >> Kézzel állítom be a kapcsolatot >> Kapcsolódás felhasználó nevet és jelszót igénylő szélessávú kapcsolat segítségével > itt meg adod a szerződésben szereplő felhasználó nevet valami@t-online.hu és jelszavat.

Ha nem PPPoE kapcsolat hanem pl. mint a Tarr -nál Motorola modemmel simmán bedugod és megy, ott a szolgáltatót kell értesíteni, hogy hálló kárty csere történt.

Szóval először is tisztázuk, milyen modem, melyik szolgáltató

2014. márc. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2014. márc. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

modem?

asztali gépben beépítve?

10000000 éve nem láttam ilyent...már rég kihaltak a betárcsázós modemek.


Ja , hogy csatlakoztatva van....tehát külső.

És mivel csatlakoztatod? USB-n?

Ja hogy UTP kábelen keresztül!, mivel írod, hogy integrált a hálókártyád...


Na szóval, félretéve a viccet. A géped nem fogja látni a modemed, a lényeg, hogy a modemed lássa a géped...


Milyen ez a modem, milyen netszolgáltatónál vagy és milyen neted van?

2014. márc. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy nagyjából mi az a drive! Elvileg az a baja, hogy nincs a géphez megfelelő illesztőprogram ami összeköti a gépet és a modemet. Másrészről a modem egy Thomson TCM471 A szolgáltatóm pedig a fibernet azaz az invitel
2014. márc. 2. 14:35
 6/7 anonim ***** válasza:

a driver magyar neve : meghajtóprogram.

Ez egy olyan szoftver ami arra kell, hogy egy hardveregység működjön együtt az op. rendszerrel és a rá csatlakoztatott eszközökkel.

2014. márc. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Idenézz itt a modemed: [link]


Vedd elő a szerződésed és az abban levő adatokkal jelentkezz be. Így újra regisztrálod magad.

[link]

2014. márc. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!