Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy robot hogyan tud Gmail...

Egy robot hogyan tud Gmail fiókot létrehozni?

Figyelt kérdés
Van ilyen biztonsági kép, amit fel kell ismerni, de az nagyon triviális egy robot számára is, semmivel sem kell több hozzá, mint egy nagyon tré karakterfelismerő. Viszont azt nem értem, hogy milyen módon tud egy robot kitölteni egy űrlapot? Ez nyilván sokkal egyszerűbb, de valaki elmondaná, hogy egyáltalán milyen nyelven íródik egy ilyen hipotetikus robot és mit csinál?

2014. márc. 1. 18:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem kell kitölteni semmit, pusztán a megfelelő módon formázva ez kell küldeni az "űrlapot" magát a megfelelő címre.
2014. márc. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egy kis olvasnivaló: [link]
2014. márc. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
de ha ilyen egyszerű egy Google fiók létrehozása, akkor a robotok hogyhogy nem csinálják ezt ténylegesen? Mondjuk a képkérdés gondolom akkor generálódik, szóval azt könnyű megoldani, de ahhoz csak meg kell nyitni ténylegesen az oldalt, nem elég előre elküldeni az űrlapot kitöltve!
2014. márc. 1. 19:58
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem kell igazából az sem.

Letölteni le lehet simán az oldalt, illetve belőle a képet, majd a szükséges adatokkal könnyedén lehet továbbítani.


Viszont a képfelismerés maga annyira nem könnyű művelet, másrészt meg mit érne vele, ha 1-1 címet bereggel?

Garantálom, hogy IP cím ellenőrzés van, szóval amúgy sem tudnak túl gyorsan túl sok címet regisztrálni senki.

2014. márc. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
baromság amit írsz :) valaki tudna válaszolni, aki ért hozzá? Előre is köszönöm
2014. márc. 1. 23:05
 6/12 anonim ***** válasza:

Már miért is?

Nem egy robotot írtam már én is és nem egy weboldalon készítettem ellenük védelmet...

Több évnyi szakmai tapasztalattal a webes technológiák és az informatikai biztonság terén nem igazán hiszem, hogy csak úgy baromságokat írnék, de te biztos jobban tudod és azért kérdezel itt. :)

2014. márc. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

1) Mert nem hiszem, hogyha letöltöd az oldalt és utána visszaírsz, azt elfogadja, mert másodszorra tök más képet generálna, egy lehetőséged van csak on-line.


2) Ha követed a gépi tanulás jelenlegi állását és az algoritmusokat, akkor tudhatod, hogy mindennapos feladat, legalábbis az a fajta, amit a Gmail használ.


3) Én nem érek vele semmit, de ha nem lenne a robot veszély, akkor nem is védekeznének ellene, vagy csak az IP címeket vizsgálnák

2014. márc. 2. 00:06
 8/12 anonim ***** válasza:

1, Egyáltalán nem vagy tisztán a HTTP protokoll működésével. Nézz utána.

Igen, minden letöltősnél új kép generálódik, de minek is kéne letölteni 1-nél többször az oldal kódját?


2, Tisztában vagyok vele, de 100%-os garantált eredmény nincs, illetve oké, hogy ez még csak-csak megoldható, de emiatt halál fölöslegesen nem állnak neki az emberek komplex algoritmusokat implementálni.


3, CSAK az IP cím vizsgálata önmagában kevés és semmi megkülönböztetést nem tesz az ember/gép között.



Több technológiát együtt szoktak alkalmazni ilyen esetekre.

Egyrészt még a legegyszerűbb kép is a robotok több, mint 90%-át kiszűri, mert egy jó képfelismerő szoftvert nem 2 perc megcsinálni. (Vannak viszonylag kész megoldások, de akkor is ez megint más kérdés.)

Következő lépés, ha egy bot beregisztrál 1 címet annak mi értelme?

A botokat tömeges spamelés miatt szokták készíteni és itt jön a képbe egy másik védelmi vonal, mondjuk egy idő alapú IP vizsgálat, ami tegyük fel megakadályozzál az újabb regisztrációt x percig/óráig.

(Ezen felül még bőven lehetnek megoldások. Például oké, hogy 1 címről x ideig nem tudsz újat reggelni, de garantálom, hogy erősen gyanús lesz már akár a 3-4. cím regisztrálása is az üzemeltetőknek, vagy egy automata ellenőrző scriptnek.)



Továbbá pedig oké, ki sikerült játszani és tegyük fel 1-2 óránként lehet bereggelni egy új címet.

Ezzel mégis mit ér bárki is?

Elszórakozik több órát az életéből éééés tud magának csinálni sok címet. Értelmes?

Nem.

Elméleti síkon lehetséges, sőt gyakorlatilag is, de értelme nincs.

2014. márc. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

1) ha így van, akkor köszönöm a választ


2) A Gmail a legismertebb és nagyon egyszerű a képe, szinte 100%-os és nem is kell senkinek elkezdeni komplex algoritmusokat írni, mert ingyenesen elérhető számtalan, és nem is annyira komplex, pl. egy sima Boltzmann-gép megcsinálja, azt mondjuk nem tudom, hogy menniy idő van a viszontválaszra, hogy van-e valami időkorlát, mert akkor a gyorsaság is számít, de az is megoldható


3) szerintem ha valaki botokat tud írni, akkor nem nehéz számára azt különböző IP címekről beléptetni

2014. márc. 2. 09:20
 10/12 anonim ***** válasza:

3, Ez nem így megy. Kicsit nézz utána a TCP/IP-nek is.

Nem lehetetlen proxykkal IP-t cserélni, ugyanakkor megfelelően működő ingyenes proxy listákat nem olyan könnyű szerezni, ráadásul ezek a listák nem is túl megbízhatóak, mivel sok cím feketelistára kerül hamar.

2014. márc. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!