Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Különös internet probléma!?

Farkas526 kérdése:

Különös internet probléma!?

Figyelt kérdés

Invitel szolgáltatásom van, amely tv/internet/telefon kombóval rendelkezik. A modem

3 tv, 1 telefon és 1 internet kimenet, az internet elosztóval van elvezetve egy másik géphez is, tehát ruter nem játszik.

Az internet fél optikai most és 20mb. ez előtt is invitelesek voltunk, de semmi probléma nem volt vele..


A probléma a következő: Elmegy az internet és mégsem. Viccesen hangozhat, de így van, had magyarázzam meg. Amiért van net, pl: World of Warcraft tehát 1 masszív online playeres játék megy folyamatosan kidobás nélkül, amiért nincs eközben? Nem megy a böngésző, egyszerűen azt írja, hogy nincsen internet és próbáltam már több böngészővel is!!!


Megfogom, kihúzom a modemet (10sec várás után) visszadugom. Király, mert van net.. 2-5 óra múlva „ a böngésző nem elérhető” közben meg játszok online és a team speaken is megy folyamatosan akadozás nélkül!!!! A WIFI is működik! Világit minden, ahogyan kell karácsonykor a fán…


Ha nem indítom újra a rutert 1 idő után visszajön a böngésző is, a gépem nem lehet rossz, mert ilyenkor a másik gépen sem jó egyik böngésző sem!


Betelefonálva a szolgáltatóhoz, ők mindent rendben találnak, indították már újra arutert is, ami hozzánk sugározza a jelet.

Kezdek belefáradni ebbe az egész kibe húzogatásba, és hát elég idegesítő is egyben..



2014. febr. 25. 03:48
 1/4 anonim válasza:
rakj új windowst a gépekre, biztos valami szoftveres baj lehet, nem hinném hogy hardver.
2014. febr. 25. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fura, ma elég sok Inviteles hibát láttam ugyanezzel a tünettel. A problémát megoldhatod úgy, hogy beállítasz a "modembe" egy alternatív DNS címet a 8.8.8.8 és a 8.8.4.4 címre. UPC-vel ugyanez van manapság...
2014. febr. 25. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

" az internet elosztóval van elvezetve egy másik géphez is, tehát ruter nem játszik. "


szerintem meg ebből ered a gondotok,

2014. febr. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3: Csak feltételezni tudom abból, hogy mindent az vezérel, hogy az a "modem" az valójában önmagában egy router is. Szóval köthetsz hozzá switchet is, nem kötelező még egy routert rádugni.


#2-es voltam.

2014. febr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!