Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internetsebesség, mi lehet a...

Internetsebesség, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Eddig volt 1MB-es csomagom,aztán januártól szolgáltatóváltás volt,egy kicsivel több pénzért kínáltak 5MB-es csomagot.

Meg is történt a váltás,de az internet sebessége nem változott,amikor a kisebb csomag volt akkor a letöltési sebesség 1,2 MB volt és most is annyi.

Nem nagyon értek hozzá,de lehet hogy átvertek???


2014. febr. 14. 12:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom mivel és hogy mérted a sebességet.

Ha van a szolgáltatónak saját "mérő" szervere akkor azon kellene mérned. A szolgáltató hálózatán kívül lévő szerveren történő mérést, nem fogja a valós sávszélességed mutatni.

2014. febr. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A szolgáltató mérőjén mértem,az igaz hogy a garantált sebesség az 1 MB,de a régi 1 MB-s csomagomnál mindig meg volt a maximális sebesség ,most az 5MB csomagnál meg a minimumot adják.Tehát ugyanazt a minőséget drágábban.
2014. febr. 14. 12:25
 3/11 anonim ***** válasza:

1 Mb-s nettel biztos nem töltöttél 1,2 MB-al.

1Mb=128 KB/s letöltési sebesség

5Mb=640KB/s


Nézd meg mekkora sebességet ír elő a szerződés (névlegest és garantáltat is). Pontosan mennyi a mérés eredménye?

2014. febr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ha megmérem akkor ezt írja ki:1269 kbps letöltési sebesség.

Amikor 1 MB volt akkor is ez az érték volt.

Elnézést ha értetlen vagyok,de már az idősebb korosztály vagyok,nem értek hozzá,de úgy gondolom ,hogy az 5 MB csomagban nagyobb sebességgel kellene jönnie ,mint az 1 MB-s csomagban.Nem?

2014. febr. 14. 12:36
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha jól értem az 1 Mb-s csomagról lett a váltás 5 Mb-sre és a mért sebesség ~1,2 Mb volt akkor is és most is.

A szerződésben benne van a garantált sebesség, reklamálni csak akkor lehet ha azt nem éri el. Az előző szolgáltatóval kötött szerződésben is biztos benne volt a garantált sebesség de ott elérte a névlegest is.

Melyik szolgáltató van jelenleg? Váltás óta mindig ilyen alacsony volt a sebesség?

2014. febr. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves 5.!Pontosan úgy van.

Előzőleg volt a Nethaló kft, ott az 1 MB csomag került 3600 forintba,aztán január elsejétől a Nethálót az Aktiv1 kft váltotta ugyanazon a hálózaton.Ők 5 MB csomagot kínáltak 4800 forintért,-25% 1 éves hűségnyilatkozattal ami 3638 Ft/hó forintba kerül.Tehát úgy gondoltam én naivan,hogy ugyanazért a pénzért nagyobb sebességű csomagot kapok majd,de nem így történt.Az internet sebessége nem változott,és mindig ezeket az értékeket mérek.Szóval a régi szolgáltató a névleges sebességet adta,a mostani meg csak a garantáltat.Ha ezt tudom akkor nem is váltottam volna,mert az új szolgáltató a régi csomagjait is megtartotta,csak újakat hozott létre.

2014. febr. 14. 12:53
 7/11 A kérdező kommentje:
Február1-től volt a csomagváltás,januárra még kiszámláztak 1 MB csomagért 3600 forintot ami annyiba kerül ,mint egy 5MB-es csomag...ez is furcsa egy kicsit.
2014. febr. 14. 13:01
 8/11 anonim ***** válasza:

Ugyanazon a hálózaton csak csomagváltás volt és szerelők sem voltak kint?

A modem újraindítást meg lehet próbálni. Ki kell húzni a hátul lévő power kábelt, várni fél percet majd visszadugni.

2014. febr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen csak az egyik szolgáltató eladta a másiknak.Nem volt senki,de a februári számlán már 5MB van elszámolva.
2014. febr. 14. 13:31
 10/11 anonim ***** válasza:
Modem újraindítást próbáltad?
2014. febr. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!