Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 240 megás nethez új kábel kell?

240 megás nethez új kábel kell?

Figyelt kérdés

Gondolom sokaknak most alap kérdés ez és biztos hülyének is néznek sokan, de nem értem teljesen ehhez. Eddig 30 megás netem volt. Jövő héttől váltunk és 240 megás netünk lesz, kapunk hozzá új modemet is. A kérdésem a következő: Mindig kábellel netezek hogy ki tudjam használni a teljes sávszélességet. Viszont amikor rámegyek a vezetékes kapcsolat tulajdonságaira, akkor azt írja ki hogy max sebesség 100Mbps. Gondolom a kábel ennyit tud max. Akkor ha 240 megás netem lesz, új kábelt kell venni, amivel kitudom használni a teljes sávszélességet?


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. jan. 17. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen hálókártya (alaplap) van a gépedben?

Milyen kategória van a kábelre írva? (cat5/5e vagy cat6 a valószínű)

G.

2014. jan. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A kábelt sajna nem tudom, mert ezt még régebben külön gyártottuk egyik ismerősömnél, 10 méteres, de valószínű hogy CAT 5-ös, mert ha jól olvastam, akkor azok a kábelek tudnak 100 Mbps-t. Nincs ráírva semmi se a kábelre, nem bolti:).


Az alaplapról meg ennyit tudok:

[link]

2014. jan. 17. 16:09
 3/6 anonim ***** válasza:

10/100-as hálókártyát ír, szóval nem kell kábelt venned, a gép nem tudja a gigabites sebességet.

[link]

G.

2014. jan. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 homo ludensz ***** válasza:
Igazából én csak kíváncsiságból megnézném azt a 240 megás netet.Annyira reklámozzák csak egy a bökkenő, felénk csak a T-hom ami elérhető.Koax van az utcán a bejövön egészen a modemig. Jó lenne ha legalább optikai kábelük lenne.
2014. jan. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nálunk UPC van :)
2014. jan. 17. 21:06
 6/6 anonim válasza:
Azért írja ki a 100-at mert nem gigabites a hálókártya hanem csak 100-as, 240-es csomag kihasználásához gigabites lankártyára van szükséged.
2014. febr. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!