Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem tudok a telefonommal...

Miért nem tudok a telefonommal WiFi-re kapcsolódni? A szolgáltatónak ( ugyanúgy mint a laptopomnál ) meg kell néznie az a kódot? Mennyire biztonságos ez?

Figyelt kérdés

Panel lakásban lakok ahol csak ilyen WiFi szolgáltató van.

Minden emeleten van 2 db NETGEAR ProSafe WAG102 típusú router.

WPA2-Enterprise titkosítás van és amikor tegnap előfizettem rá akkor egy felhasználónevet meg jelszót kellett kitalálnom amit valamilyen RADIUS szerverbe beállítottak. Majd a laptopomon a Windows parancssorában megnéztek valami kódot amit bepötyögtek ott a saját gépükbe. Ezután a laptopom ahogy beütöttem a felhasználónevet meg jelszót sikeresen csatlakozott a hálózatra. Az internet is jó gyors a vacak mobilnet után.


Ma megpróbáltam a telefonommal ( Lumia 820 ) is csatlakozni. Beütöm a felhasználónevet meg a jelszót de a telefon annyit ír hogy "Sikertelen csatlakozás". A szolgáltatónak a telefonomnak a kódját is meg kell adni? Egyáltalán minek kell nekik az a kód? Biztonságos ha azt megadom a szolgáltatónak?


Egyébként egy helyi kis szolgáltatóról van szó. Csak itt érhető el pár panel házban.



2014. jan. 7. 16:25
 1/2 anonim ***** válasza:
A telefonodon elméletileg (legalábbis WPA2-nél) csak a jelszót kell beadnod, ami ugyanaz, mint a laptopodon.
2014. jan. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Felhasználónevet meg jelszót kér ( gondolom a RADIUS szerver miatt ) de nem fogadja el a telefon pedig 100% hogy jól ütöm be.


A laptopom elfogadta. Most is erről a WiFi-ről írok.

2014. jan. 7. 16:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!