Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tényleg hozzáadhat a FB új...

Tényleg hozzáadhat a FB új ismerőst+lájkolhat fotót a nevünkben?

Figyelt kérdés
Hírfolyamban láttam,h a férjem vmi kis Qrvának az ízléstelenül álleszbizős képét lájkolta. Azt mondta,nem is ismerőse (csak ismerőséé)+nem lájkolta,biztos megint a face hülyült meg. Ráadásul a csaj "szétverős" szex eredményét mutogatja a coverjén,amin szintén felháborodtam,de ezt nem értette meg az elvileg tisztességes párom. Azt mondta,beír vmi fórumba,h lehet-e ilyen,de nem tette,úgyh én. Meg le se tiltotta azt a tiniprostit. Úgy érzem,agyhalottnak kell lennem,h ezeket bevegyem.:-S Megromlott a viszonyunk,és non-stop netezik,de azért ez meglepne. Meg máskor nem tagadta,h tetszett neki kis csücsörítős libák halloweenes képe.. Talán most se tagadná. Szerintetek? Tapasztalat? Lehet a facebook a hibás?

2014. jan. 6. 01:39
 1/6 anonim ***** válasza:
hát sajnos az igazság, hogy a fb magától nem fog semmit sem lájkolni sem új ismerőst keríteni... :/
2014. jan. 6. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A férjedről nem tudok semmit mondani.


Az viszont biztos, hogy még véletlenül se kattintok sose a lájkra, ha előbb kell lájkolni, mint megnézni, akkor lépek le, vagy kiszedem a forrásból a képet, de még így is van néha, hogy megjelenik a News feed-emben valami oldal posztja, amit még életemben nem láttam.

Valami user action biztos kötődik hozzá, magától nem lesz (értsd: rákattoltam valamire, ami nem lájk gomb volt, mégis belájkolta, átlátszó gomb volt, láthatatlan, stb.)

Ezeket el tudom képzelni. De amit írtál, az alapján szerintem sajnos nem ez a helyzet. (Most jogos a feleség felháborodása :) :( )

2014. jan. 6. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Alex Fly ***** válasza:
100%

Igen is meg nem is...

A Faszbúk önmagában nem csinál ilyesmit. Mindenképpen kell hozzá a felhasználó akciója is...

Viszont sok FB-app kér hozzáférési jogokat a júzer fiókjához, amit az ember ugye nem igazán olvas végig, hanem sok esetben automatikusan engedélyezi -pl. azt, hogy az app lájkolhat, közzétehet a nevében bármit, üzeneteket küldhet az ismerőseinek, stb...

Én is belefutottam már olyanba, hogy klikkeltem egy -állítólag ismerős által megosztott- hivatkozásra és abban a pillanatban regisztrálva lettem egy "társkereső" oldalra a tudtom nélkül. (Természetesen profiltörlés után -ami nem volt egyszerű- azonnal ment a hostba.)

Szóval lehet hibás a FB is -de szvsz a gond inkább a férjeddel (való kapcsolatodban) van...

2014. jan. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem a FB a hibás, de gyakran a FB-t használják fel egyéb oldalak az ilyen (és bármilyen egyéb) honlapok linkjének terjesztésére.
2014. jan. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
nekem egyszer egy elhunyt ismerősöm neve mellett volt ott a zöld pötty
2014. jan. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ami igaz, az igaz, hogy hobbi szinten bugyiban-melltartóban-harisnyatartóban szeret pózoló p.csákat fotózni, de megbeszéltük a lájkolós dolgot és arra jutottunk, hogy miért tagadná le. (Válófélben vagyunk, úgyhogy már igazán nem ront a helyzeten. De azért érdekelt, hogy én vagyok-e naiv, ha elhiszem, hogy csinál ilyet a face -hát, nehéz elhinni. Bár neki lassan 2000 ismerőse van és sokszor volt, h meglepődött, h hozzáadódott 1-2 ember -akit aztán le is törölt-, szóval lehet, h a nagy számok törvénye alapján könnyebben előfordul, mint mondjuk nálam, aki csak az igazi ismerősöket jelölte vissza..)
2014. jan. 7. 22:29

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!