Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Telenor Hipernet kérdés IP...

Telenor Hipernet kérdés IP címmel kapcsolatos? (Lent kifejtem)

Figyelt kérdés
Van egy Telenoros mobilinternetem, nos nem ez a lényeg hanem az IP kiosztás mindig más és más.. de tegyük fel veszek még egy mobilinternetet nem az én nevemre, akkor a kettőnek az IP címe lehet majd azonos akár egyszer is? Mert vannak olyan oldalak, fórumok ahol kidobnak ha ugyanazzal az IP-vel lépek fel külön felhasználóval. Mi alapján történik ez a IP kiosztás? Minden modemnek külön van vagy esetleg más is aki Telenornál van annak megeshet hogy egyszer kiossza azt az IP-t ami nekem is volt már?
2014. jan. 4. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:

A szolgáltató a saját tartományából osztja véletlenszerűen. Igen, lehet ugyanaz. De ennek nincs túl sok esélye, egyszerre meg kizárt. Ha mégis kiosztana egy olyan címet, amit nem akarsz, akkor reconnect.


Tehát akkor mi is a kérdés?

2014. jan. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
így van, lehetséges, de mivel A osztályú címtartományból oszt ki, ezért elég kicsi a valószínűsége. nem lehet esetleg, hogy egy olyan belépésről van szó, amit mondjuk vezetékes netről történt, ugyanarról a gépről?
2014. jan. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

előző:


nem történt még semmi, most csak feltette a kérdező, hogy fog, nem?

2014. jan. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
jah, igazad van. tényleg.
2014. jan. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akkor tehát van rá az esély.


Igen a reconnect-el meg lehetne oldani csak az kicsit macerás mindig megnézni ip-t és egyeztetni hogy másikon volt e már olyan, ráadásul eddigiekben se jegyeztem fel milyen ip-ről léptem fel mostanival. Ezt valahogy nem lehet visszanézni? Gondolom nem.

2014. jan. 5. 13:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Például engem se dobtak még ki sehonnan, pedig dinamikus az IP. Simán lehetne olyan, hogy neked van egy IP címed, belépsz a saját usereddel. Aztán megkapom én is, belépek én is. Mindkettőnket ki kéne, hogy hajítsanak, mégsem teszik.


Szóval, ha neked van még egy mobilneted, az semmivel se másabb, mintha a szomszédnak lenne.

2014. jan. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát de akkor ezzel simán kilehet játszani bizonyos oldalakat, például gladiatus-t. Nem mintha játszanék vele, mert 5 éve nem játszottam vele csak hoztam egy példát.


És akárhányszor felcsatlakozok akkor annak is nagyon halovány az esélye hogy most ugyanazt az ip-t dobja ki amit elmúlt 1 hónapban használtam? Mert most felcsatlakoztam 6x egymás után mind más ip-t adott.

2014. jan. 5. 17:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Sok mindent ki lehet vele játszani.

Például egy IP bant. Vagy egy netes szavazást. Ez ilyen, jobb, ha dinamikus IP-d van, mintha statikus. Legalábbis egy sima otthoni felhasználónak több előny, mint hátrány.

2014. jan. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!