Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az Opera böngésző miért...

Az Opera böngésző miért szenved olyan sok weboldal betöltésével, vagy a rajtuk található tartalommal?

Figyelt kérdés

Írtam/kérdeztem már korábban, hogy pl. a Gmail-t vagy a Facebookot kifejezetten utálja. Ezeken az oldalakon rettenetesen lassan történik meg bármi is.

Egy régi Firefoxot használva viszont betöltenek gyorsan, maximum nem minden funkció érhető el. Ok. Megszoktam.


De most az egyik videómegosztó oldalon vettem észre (nem a Youtube), hogy nagyon nem bírják egymást. Betölt rendesen az oldal, de a lejátszás már érdekes. Elindul rendesen de megállítani, beletekerni, hangosítani vagy stb., na azt nem lehet. Mintha nem ismerné fel a videó felülete az egérmutatót. Rámegyek és ha sikerül eltalálni valamelyik opciót az egérrel és klikkelni, akkor is csak nagy késéssel történik meg, ha megtörténik egyáltalán.

A régi Firefoxnál minden működik rendesen.


Pedig bírom az Operát és nem óhajtom lecserélni, de:

MIÉRT?

WHY?

WARUM?

POR QUÉ?



2013. dec. 30. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, szerintem először próbáld meg újrarakni az operát, majd az lehet, hogy segít. Esetleg Ccleanerrel töröld az előzményeket, cookie-kat, elmentett jelszókat. Tudod ezek nagyon belassítják a böngészőt. link: [link]
2013. dec. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Melyik verziót használod? Az új, Chrome-alapú szemét nem jó semmire, használdd inkább a 12.16-t. Egyébként Gmail nekem is lassú, de valószínűleg a Google-szerverek sebessége nem kielégítő, amúgy sehol máshol nem volt még gondom vele. Facebook meg eszi a RAM-ot, próbáldd meg bekapcsolni a Turbot vagy nézz szét a beállításoknál.
2013. dec. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Emberek ***** válasza:
én a Turbo-ra gyanakszom, de egyetértek a Chrome alapú az nem nagy szám
2013. dec. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1#

Rendszeresen van takarítás a gépen.

Újrarakni? Hááááát nem is tudom. Nincs nagy kedvem hozzá.


2#

A 12.16 van használatban.

Nem tudom melyik, hányas számú az új Chrome alapú.

Ezek szerint már tovább nem érdemes frissíteni az Operát?

Jó volna többet megtudni erről, mert nekem azt jelzi, hogy a legfrissebb változatot használom.


2#; 3#

Az Opera Turbót még egyszer sem használtam.

Mennyire hat ki a böngészéssel párhuzamosan futó dolgokra?

Lassítja magát a gépet?


Az eddigi és a későbbi válaszokat is köszönöm.

2013. dec. 30. 13:29
 5/6 Alex Fly ***** válasza:

Az Opera tényleg a legjobb browser -amíg a betölteni kívánt oldalak megfelelnek a webes szabványoknak. Azonban jelenleg nagyon sok website nem követi ezeket, ezekkel problémák lehetnek. Tipikusan ilyenek pl. a Google oldalai, melyek saját kiterjesztéseket használnak (naná, hogy a Chromium motorba ezek bele vannak derótozva!) -és piaci súlyánál fogva rengetegen követik ebben (ezeket nevezik pl. az "új webes szabványoknak", amelyeket nem fogadott el a W3C konzorcium, így nem kerültek be a szabványba). másképp fogalmazva a weblapok jelentős része hibásan lett megírva és optimalizálva a szabványokat nem követő böngészőkre.

De pl. videók esetén gond lehet még a beépülőkkel, érdemes ezeket is átnézni...

2013. dec. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Alex Fly:

Beépülőkkel???

Ha tudnád egy kicsit bővebben!

Köszi.

És Köszi.

2013. dec. 30. 21:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!