Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » DNS kiszolgáló nem válaszol?

DNS kiszolgáló nem válaszol?

Figyelt kérdés

Adott egy modem és egy router.

Összekötöm őket, a gépen van internet, wifire csatlakoznék laptoppal és telefonnal.

Mind2 csatlakozik, de internet ezeken nincs, laptopon hibaelhárítás hogy a DNS kiszolgáló nem válaszol.

Valaki ötlet?



2013. dec. 22. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tehát van vezetékesen csatlakozó és vezeték nélkül csatlakozó eszközöd a routerhez ha jól értem. Az ethernet kábellel csatlakozónak van internet, a többinél nincs.


Első körben próbálj egy olyat, hogy a hálózati és megosztási központ/adapterbeállítások módosítása/wifi eszközre jobbklikk tulajdonságok/tcpip protokoll v4 tulajdonságok és a dns-nek beállítasz 8.8.8.8 és 8.8.4.4 értéket

2013. dec. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

remélem ezt a laptopon kellett, mert gépen ugyebár nem találtam meg a vezetéknélküli kapcsolatot.

az eredmény :

A windows nem tud kommunikálni a következő eszközzel vagy forrással: elsődleges DNS-kiszolgáló

2013. dec. 22. 14:05
 3/11 A kérdező kommentje:
Már olyat ír hogy : Úgy tűnik a számítógép beállításai megfelelőek, de az eszköz vagy erőforrás (DNS-kiszolgáló) nem válaszol
2013. dec. 22. 14:35
 4/11 anonim ***** válasza:

routeren facrory reset-et próbálj. laptopon ideiglenesen töröld le a vírusirtót ha van azok szeretik bolygatni a hálózati kapcsolatokat. Továbbá a laptopon egy winsock reset is kellhet. [link]

ezt a bat fájlt töltsd le és a laptopon rendszergazdaként futtasd. Ez minden hálózati beállítást alapértékre állít vissza

2013. dec. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

reset már volt, telefonon is fenn áll ez, ott is kapcsolódik de nincs net, igaz az nem tud hibaelhárítót futtatni

laptopon nincs vírusírtó a tűzfalat is kilőttem most

2013. dec. 22. 14:47
 6/11 anonim ***** válasza:
Milyen router ez? Elképzelhető, hogy simán rossz.
2013. dec. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

siemens gigaset se551

egy ismerősnek oda lett adva, ő úgy adta vissza hogy csak kössem össze max egyszer áramtalanítani kell a modemet+routert és működni fog, nem szeretném evvel zavarni de ha más nem marad akkor felhívjuk

2013. dec. 22. 14:54
 8/11 anita112 válasza:
Sziasztok! Érdekelne sikerült-e megoldani a problémát mert egy ismerősömnek ugyanilyen készüléke van és most nála áll fent ez a helyzet. Szóval a megoldás engem is érdekelne! Köszönöm
2014. szept. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
nalam is detto ugyanez van....mindent megprobaltam amit itt irtatok, nincs valtozas...
2015. jan. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nekem sikerült az első válaszoló válasza alapján megoldani, köszönöm!
2017. máj. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!