Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Csatlakozik a wifi-re, de...

Csatlakozik a wifi-re, de nincs net?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Eddig sima, egyszerű, ADSL-es kábeles internetet használtunk, kaptam egy laptopot és most vettünk hozzá egy routert is. A srác a boltban beállította azon az internetes oldalon, amit kellett, így annyit mondott, hogy itthon csak össze kell dugnom. Össze is dugtam, mindent mindennel. A laptop felismeri a kapcsolatot, csatlakozik is, a jelerősség is nagyon jó, mégsincs internetkapcsolat. Mi a teendő? Kérlek, ne írjatok ilyen szupertudományos nyelven, mert nem tanultam informatikát, csak minimálisat, nem nagyon értek hozzá.

2013. dec. 22. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A router nem csatlakozik az internethez. Be kell állítani az adsl-felhasználónevet, jelszót.
2013. dec. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyrészt igen, ha még nem tetted meg, akkor meg kell adni ezeket, ha már megvan és még mindig nem jó, akkor a routerbe be kell klónozni annak a gépnek a MAC címét, amin addig ment a dolog! (Bonyolultnak hangzik, de ez kb 2 kattintás.)
2013. dec. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát semmi... Az elképzelhető, hogy az asztali számítógépben nincs valamilyen eszköz beépítve, ami érzékeli a wifit?
2013. dec. 22. 12:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Az valószínű, de ennek jó esetben semmi köze a laptop internetjéhez.


Ugye a modemet a routerbe (WAN) dugtad? (A router LAN portjára mehet az asztali gép.)

2013. dec. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jaj, meg volt cserélődve két kábel vége :$ Most már van :D
2013. dec. 22. 13:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!