Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van valakinek ilyen internet...

Van valakinek ilyen internet előfizetése?

Figyelt kérdés
az Intermikronet szolgáltatja (1024/512Kbit/S), garantált le/feltöltési sebesség: 256/256 kbit/s, havi 3200Ft. Ezt Borsod megyében:Mályi, Kistokaj, Sajólád, Nyékládháza, Ónod, Sajópetri, és Muhi lakosai számára hitdetik!Ha nincs köztetek olyan akinek ilyen van , akkor légyszi írjátok meg a véleményeteket a fenti adatokkal kapcsolatban! köszi előre is minden választ!

#inernetelőfizetés
2013. dec. 11. 06:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Mikrohullámú netet csak akkor használj, ha tényleg nincs más lehetőség. Ez a letöltési sebesség vezetékes netnél már nem is létezik (1Mbit/s), 6-8 éve volt ilyenem... A mikrós netnek sok hátránya van (lassú, nagy a késleltetés, időjárás erősen befolyásolhatja), így tényleg csak a legvégső esetben használd. Ha nem töltesz le ezerrel, akkor inkább egy mobilnet. 5000-től kapsz 10GB forgalmi keretet, átlag netezéshez, böngészéshez, játékhoz elég az is. Valamelyik szolgáltatónak olyan csomagja is van, hogy éjjel nem számolja az adatforgalmat (akkor kell letöltögetni).
2013. dec. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha nálatok csak ez van,attól még nyugodtan megrendelheted,

-valamikor mi is 1 megás nettel kezdtünk el internetezni,és ezzel is mindent meglehet nézni,használható,

2013. dec. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Mikrohullámú netet csak akkor használj, ha tényleg nincs más lehetőség." <<< ezt mindenképp vedd figyelembe.

Azon felül hogy olyan lassú, hogy youtube videózás is nehézkes vele, nincs publikus IP -címed, így pár p2p alapú programnál gondod lehet. (pl. skype)

2013. dec. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is mikrohullámú Internetem van, de mivel vidéken élek, ezért nincsenek túlzott elvárásaim, tisztában vagyok a helyzetemmel.


"Azon felül hogy olyan lassú, hogy youtube videózás is nehézkes vele"

Nekem megy. Mondjuk nem nézek 1080p felbontásban videókat, de megy.


"nincs publikus IP -címed"

Ezt mondjuk szolgáltatója válogatja. Nekem például van - dinamikusan változik.


"időjárás erősen befolyásolhatja"

10 GHz feletti frekvenciákon jelentkezik a "rain fading" jelensége, de ezek a szolgáltatók általában 2,4 és 5 GHz-en szórnak - ott ilyen nincs. Ha a link által létrehozott úgynevezett Fresnel-zóna nem lóg bele tereptárgyba (például fába), akkor az időjárás befolyásoló hatása minimális.


"lassú, nagy a késleltetés"

Ez is relatív, ki mire használja.

Nekem például 4096/256 kbps le és feltöltési maximumot ad a szolgáltató, névlegesen ebből 2-3 Mbps letöltési- és 120-200 kbps feltöltési sebesség-maximumot szoktam tapasztalni.

Átlag válaszidőm 10-20 ms szokott lenni (esti órákban felmegy akár 70-80 ms-ra is), per pillanat csomagveszteség nélkül (a múlt hét szombaton - amikor is nagy vihar volt, és a villamos hálózat légkábeleit kissé megbolygatta a vihar, volt nagyobb).

2013. dec. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4: irigylésre méltó helyen laksz, ahol ilyen vezeték nélküli szolgáltatást tudnak biztosítani.

Legtöbb helyen még az 1Mbps sebességet se éri el, és a ping...

Nos arról jobb inkább nem beszélni.

2013. dec. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Legtöbb helyen még az 1Mbps sebességet se éri el, és a ping... "

Van pár ismerősöm, akik tanyán laknak, körbevéve erdővel - ott ha jobban fúj a szél, a linkbe belelógó fák okoznak kellemetlenséget; vagy falun, ahol egy átjátszó állomásra rázsúfolódik 10-20 ember - és nagyobb terhelés esetén (például ha hazatér pár torrentező kiskölök) kevesebb sáv jut.


De meg kéne érteni, hogy egy nagyobb sávszélességű Internet-kapcsolat kiépítése - amelyhez rendes optikai gerinchálózat vagy licencelt frekvenciás mikrohullámú kapcsolat kell - rengeteg pénzbe kerül.


Ezt - a mikrohullámú Internetet kiépítő - kisvállalkozások saját zsebből (~az előfizetői bázis által befizetett havidíjakból) aligha tudják fedezni. Maradna az állami/EU-s támogatás, ami meg általában nem megfelelő kezekben landol.


A nagy multinacionális vállalatok meg a két szép szemedért nem fognak beruházni - hacsak a kockázati tőkebefektetők/részvényesek nem látják megtérülőnek a beruházásaikat (hogy ki tudjanak lapátolni egy rakat pénzt). És ez a jelenlegi fizetési morált figyelembe véve - tisztelet a kivételnek - eléggé kétséges.


A közösségi összefogás lehetőségét meg nem is említeném, mert kis hazánkban eléggé halva született ötlet (vagy csak én vagyok ennyire pesszimista?).


Szóval eléggé 22-es csapdája ez az egész.


Mellesleg marginálisan megjegyezném: tényleg szükség van arra, hogy egy faluban/tanyán az ember azzal foglalkozzon, hogy virtuális világokba meneküljön ahelyett, hogy normális dolgokkal foglalkozzon? De ez már inkább szociológiai/pszichológiai kérdés.

2013. dec. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!