Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Takarékosságból éjszakára...

Takarékosságból éjszakára vagy napközben, amíg dolgozom kiszoktam kapcsolni teljesen az asztali számítógépemet. Így tényleg jelentős árammennyiséget spórolok?

Figyelt kérdés

2013. dec. 11. 01:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Úgy érted, hogy kihúzod a konnektorból is? Mert azzal csak azt éred el, hogy a BIOS elem szépen lemerül, és egyszer csak azt veszed észre, hogy az óra mindig 00:00-tól indul, emiatt a weblapok hitelesítése is rossz lesz (a böngésző fenyegetőnek fog tartani sok oldalt), arról ne is beszéljünk, hogy a BIOS elveszíti a beállításokat. Vagyis a géped teljesítménye visszaesik (nekem ilyenkor a 4 magos procimból csak 1 mag engedélyezett, az is csak 1200 MHz-en). Betöltheted az alap beállításokat, de azt minden indításnál meg kell majd csinálni.


Nem éri meg.

2013. dec. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Elég sok tényezőtől függ a fogyasztás (gépteljesítmény-monitor típus...)

Egy átlag gép lcd monitorral kikapcsolt állapotban 10 és 20 watt áramot fogyaszt.Mielőtt megköveztek van ennél több és kevesebb is, pl. az enyém 6w-ot fogyaszt.

Ha kiindulunk egy 10w fogyasztásbol akkor 100 óra alatt fogyasztunk 1 KW-ot és ha figyelembe vesszük az Elmű Kw/h árát ami 47-48 Ft-ra jön ki kerekítsünk 50-re akkor az egy havi költségünk durván 700 órával számolva 350Ft-ra jön ki,természetesen lehet ez a duplája.

Ezt lehet mérlegelni hogy megéri e?

Amit az előttem szóló írt az valós ok lehet ha egy bios elemet nézünk a legdrágább helyen sem éri el a 300 Ft-ot.

A kellemetlenséget leszámítva egy lemerülés nem okoz kárt.

Nyilván az én okfejtésem 1 hónapig nem használt gépre vonatkozik.Rengeteg gépet mértem ki és bekapcsolt állapotban ezek közép adatok.Használat közben 100-200W-ot fogyasztanak extrém esetben 300W(gamer) és egy 10 órás számítással napi használat az max 3 Kw ami 150 Ft.

Nem hiszem hogy ennél olcsóbb szórakozás van.

Bocs hogy a kérdéseden egy kicsit túl léptem,a válaszom:

Jelentős árammennyiséget nem spórolsz meg.(éves szinten kinek a pénztárcája függően lehet jelentős.

2013. dec. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

sőt ha bedobozolod és elrakod, és be se kapcsolod, nem csak áramot, hanem rengeteg szabadidőt is megspórolsz.

(nekem 9 ezer a havi villanyom, mindennel együtt, és 0-24 órán át megy, maximum energia takarékosba lép 1 óra nem macerálás után)

2013. dec. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kedves #2!


Kárlek írd már le, hogy nálad, hogy kerül 50 Ft-ba az áram? Én az Émásznál vagyok és a számlán 33Ft jön ki nem számolva a kedvezményeket. 18Ft a vezérelt.


Továbbá kérlek azt is írd le honnan veszed, hogy kikapcsolva 10-20 wattot fogyaszt a gép. 4 számítógépem van és akárhogy nézem fogyásztásmérővel kevesebb mint 1,5 jön ki. A 2 monitor(Philips 107/S6 és Acer x233h) készenéti és kikapcsolt módja között elhanyagolható a különbség a fogyasztásban, mivel mérhetetlenül kicsi. Már ha csak alvó módba teszem a számítógépet akkor is csak 1-2 watt körül fogyasztanak.


Tisztelt #1!

Én több éve kikapcsolom éjszakára a gépemet, mivel bánt a fény amit az elosztó és egyéb készenléti cuccok kiadnak. Semmi problémám nem volt a gépben található 200Ft-os kb 10 perc alatt kicserélhető elem miatt. Többek között annak is köszönhető, hogy az elem amire utalsz már csak arra jó, hogy az órát ne felejtse el a BIOS. Ezt pedig egy internetre kötött számítógépnél teljesen felesleges, mivel a Windows onnan szedi az időt. Az átlagfelhasználó amúgy meg jobb, ha nem foglalkozik a BIOS-al beállításokkal.

2013. dec. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én vagyok a kedves #2

Az ország különböző pontjain különböző szolgáltatóknál változatos árak vannak.Én az Elmű NYRT-nél pontosan 47,8 Ft-ért kapom az áramot azaz pontatlan vagyok mert ebből levonhatjuk a rezsicsökkentést azt a 10%-ot.A készenléti illetve a rendszerhasználati díj területenként változik.Örülök hogy te a szerencsésebbek közé tartozol de én ha elosztom a csekken lévő összeget a fogyasztott KW-al ennyi jön ki.

Hogy te milyen fogyasztás mérővel méred az a te dolgod.

Egy hagyományos katódcsöves monitor 75/150 W-ot fogyaszt és kikapcsolt állapotban a tizedét.Hogy ne az én véleményem legyen a mérvadó keress rá a neten.

[link]

[link]

És ajánlom- Erdélyi Norbert: Elektromos készülékek készenléti (stand-by) - diplomai munkáját (pdf).

2013. dec. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Én már találkoztam olyan berendezéssel, ami bizony standbyban 27wattot fogyasztott, mert elromlott a készenléti áramköre. Amúgy ha összeszámolom nálam a lakásban 70 wattra jön ki csak a standby fogyasztás, ami éves szinten 613200 Watt. Tehát érdemes teljesen lekapcsolni, ha nem használod. A berendezések max két-három órát üzemelnek egy nap, a többi pazarlás.
2014. ápr. 2. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Schnellex83 válasza:

Talán figyeled még a gyakorit ilyen régi kérdés után. Szóval, amit az elöttem szólok írtak az igaz!

DE!

Én azért kapcsolom ki a gépem (pc, monitor, modem, nyomtató, router) ELOSZTÓVAL mert félek a túláramoktól. Ugyanis a körömben sokak arra ébredtek egyszer hogy bekapcsolják a gépüket, és NEM megy.

A túláram ugyan NEM gyakori, de elég egyszer hogy legyen és az mindent képes elvinni. Táp, alaplap stb... monitor.... Szóval drága műszaki cuccokat tessék rárakni kapcsolós elosztóra, és este ha nem kell kapcsold ki! Ezzel sokkal többet spórolhatsz...

2014. aug. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem a matek egy kicsit sántít.

Nálam a 70W X 365 nappal az 2550W.

És ne feledjük hogy használjuk a gépeket és alvó állapotuk csak ennél kevesebb lehet.Ha kerekítünk 50Ft/KW-ra akkor a 2.55KW az 127.5Ft.Ha ezt napi lebontásban nézzük akkor ez 0.349 Ft.Ennyiért nem hajolok le!

Tehát vagy újra számolod mert szerintem ez kevés vagy ne oszd a hülyeséget.

2014. aug. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Helyesbítek egy tizedes eltolással-napi 3.49Ft
2014. aug. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A túláramban igazad van. Ha valahol kontakthibás lesz a nulla valamelyik kötésnél, azonnal 400volt kerül a dugaljba.
2014. aug. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!