Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem gyorsabb a netem?

Miért nem gyorsabb a netem?

Figyelt kérdés

10 mbit-es netünk van. Régen 1200 kbps-mal töltöttem le a dolgokat, egy ideje viszont csak 800-900 kbps-mal jön. Felhívtuk a szolgáltatót, mondták, hogy örüljünk hogy ennyivel jön, mert az 1 mbit a garantált...

Van valami megoldás erre, amit itthon kell megcsinálni? Állítgatás vagy valami? Nem egy fájl letöltésénél néztem hanem speedtest-tel.



2013. dec. 10. 16:00
 1/6 Német_Tibor ***** válasza:
Sajnos nem tudsz vele mit csinálni. Lehet állítottak valamit a hálózaton, vagy hozzácsatoltak mást is. Szerződésben benne van a garantált, azt biztosítják, tovább nem nagyon érdekli őket.
2013. dec. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 csacsi2 ***** válasza:

Ms a garantált és a tényleges, ami sokkal lassabb! Ha annyival küldik akkor ez van.

Függ a hálózat terheltségétől is. Egyre többen kapcsolódnak 1 hálózathoz akkor kevesebb jut, főleg ünnepek alatt! Állítgatni lehet csak nem lesz több, ha kevesebb...

ping-elj (MTU beállítás):

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__38..

Használj Cfosspeed-et

[link]

optimalizáld a kapcsolatokat (TCPOptimizer):

[link]

egyebek.:

Tűzfalad állítsd be pl.: ICPM protokoll ellenörzés kihagyása,Windows xp/vista -Qoss csomagütemező sávszélességkorlátozás kikapcsolása, Nyitott félkapcsolatok növelése (TCPIP.sys pach-elés)...

2013. dec. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Qoss csomagütemező sávszélességkorlátozás kikapcsolása"


Ezzel kapcsolatosan a Microsoft kiadott egy közleményt - ebből idéznék:

"A Windows XP operációs rendszert futtató végpont számítógépek QoS használatának magyarázata


Ahogyan a Windows 2000 esetében, a programok a Windows XP rendszerben is a QoS API-k révén használhatják ki a QoS előnyeit. A hálózati sávszélesség száz százaléka megosztható a programok között, hacsak valamely program nem kér elsőbbségi sávszélességet. Ha a „lefoglalt” sávszélességet igénylő program nem küld adatot, a sávszélesség elérhető a többi program számára. A programok alapértelmezésben a számítógép minden egyes csatolója esetében a kapcsolódó vonal sávszélességének összesen 20 százalékát foglalhatják le. Ha a sávszélességet lefoglaló program nem küld annyi adatot, hogy teljes mértékben kihasználja azt, a lefoglalt sávszélesség fel nem használt része az állomás többi adatfolyama számára is elérhető.


A QoS Csomagütemezőről további tudnivalókat a Windows XP súgóban talál. A Windows 2000 QoS szolgáltatásról további tájékoztatást a Windows 2000 Technical Library cikkgyűjteményben talál.

A Windows XP QoS támogatását érintő egyes valótlan állítások helyesbítése

Különböző műszaki cikkekben és hírcsoportokban jelentek meg olyan állítások, melyek szerint a Windows XP az elérhető sávszélesség 20 százalékát mindig a QoS számára foglalja le. Ezen állítások nem állják meg a helyüket. A Windows XP rendszerek működését helyesen a „Windows XP operációs rendszert futtató végpont számítógépek QoS használatának magyarázata” szakasz ismerteti. "

Forrás: [link]

2013. dec. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, köszönöm!
2013. dec. 10. 16:42
 5/6 csacsi2 ***** válasza:

RE: 4#

Nekem ne a Microsoft ütemezze a csomagjaimat!!! a másik hogy a forrás is Microsoft, még szép hogy ezt írják!

Érdekes, soha nem értem el MS megoldásokkal ekkora sebességet és magas volt a ping is rengeteg elveszett csomaggal együtt,0% védelemmel tehát nem a microsoft-ra bízom az ilyesmit!

2013. dec. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 csacsi2 ***** válasza:
*AZAZ RE #3...
2013. dec. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!