Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik orszagokban tilos...

Melyik orszagokban tilos torrentrol tolteni?

Figyelt kérdés
Marmint melyik orszagokban buntetik,ha jogvedett dolgokat toltunk le torrentrol(mint peldaul Nemetorszagban)?
2013. nov. 27. 12:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
Mindegyikbe. Az hogy pl M.O.-n konkrétan lesz*rják, az nem azt jelenti, hogy nem ütközik törvénybe...
2013. nov. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt kerdeztem,hogy mely orszagokban buntetik..
2013. nov. 27. 13:06
 3/14 TBa ***** válasza:
35%
Csodálkoznék, ha lenne olyan ország, ahol nem büntetik azt, hogy a jogdíj kifizetése nélkül hozzáférsz egy jogvédett tartalomhoz.
2013. nov. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
18%
Én meg arra válaszoltam. Mindegyikben.
2013. nov. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Nem könnyű veletek....

Nem írna olyan is, aki tud valamit a témáról? Engem is érdekelne, de csak a kötözködés megy.

2013. nov. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Magyarorszagon valaki letolt egy filmet es nem tortenik semmi,Nemetorszagban napokon belul erkezik egy zsiros szamla amit be kell fizetni...Tehat nem mindegyikben.Ha nem tudjatok a valaszt akkor ne irjatok,ne is okoskodjatok...Ne spammeljetek..koszonom
2013. nov. 27. 13:40
 7/14 anonim ***** válasza:

Maga a torrentezés kérdése rendkívül kényes téma, a németek is csak tapogatóznak.

Elve ott az első gond, hogy a netszolgáltatók egy ip-t több embernek is kiosztanak, szóval nem rendelkezik mindenki egyedi ip címmel. Mire ezt visszafejtik, hogy abban az időpontban kinél volt az az ip és az hol lakik, stb, ez baromi sok erőforrást igényel és ez egy csomó pénzbe kerül. Ki is kerülhető, mert Németországban elterjedt lett a proxyk használata, így meg még nehezebb visszakövetni, hogy valójában ki is volt a letöltő.

Maga a torrentezés büntetőjogi besorolása is baromi nehéz, hiszen adócsalás nem történik, mert ingyenes. Nyilvános megosztás történik, de itt konkrétan azt a két személyt kéne büntetni, aki felrakta és aki letölti, ez pedig lehetetlen, többe kerülne, mint amekkora károkat okoz.

Egy szó, mint száz, csak a németeknél vannak erre gyenge törekvések, de ezzel csak a bíróságokat terhelik feleslegesen, el fog hamvadni, mert baromi sokba kerül.

A pirabay is üzemel tovább, nem tudták jogilag megfogni.

2013. nov. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Magyarországon le lehet tölteni magánhasználatra (ezért van az adathordozókon Artisjus-matrica) zenét/filmet, csak feltölteni, megosztani nem.


Szoftvereknél kicsit más a helyzet, mert ott általában a jogvédett kereskedelmi szoftverekhez tartozik valamilyen másolásvédelem, aminek a kijátszása már bűncselekmény - ezért nem lehet őket letölteni.


Bővebben:

* 1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról (főként a 20. §): [link]

* 2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről (főként a 385. és 386. §-ok): [link]


A németországi törvényalkotásról meg bővebben itt (alul a többi országé is megtalálható): [link]

2013. nov. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
21%
A torrentezést mindenhol bünteti a törvény, csak van ahol komolyan is foglalkoznak vele, van ahol meg sz*arnak az egészre. Ezen mi nem érthető, okos tojás?
2013. nov. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Egy egyszeru kerdesre vartam valaszt...Azt vartam,hogy soroljatok meg nehany orszagot ahol penzbirsagra szamithat egy ember miutan letolt egy filmet,de mar latom,hogy mi a helyzet(marmint veletek mi a helyzet).
2013. nov. 27. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!