Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez spam? Nem értem. Többit lent.

Ez spam? Nem értem. Többit lent.

Figyelt kérdés

Árulok egy laptopot neten, expresszes hirdetésen keresztül kaptam mailt tegnap egy angol fickótól, hogy adjam meg a bankszámla számom, meg utaláshoz szükséges adatokat, és ha utalt, küldjem a csomagot Nigériába egy ott tanuló rokonának. Elég valótlannak tűnik, de miután postán utána érdeklődtem a postaköltségnek, nem tévedett.

Onnan volt gyanús, hogy spam, hogy ha expresszről érdeklődnek, gyak. először az expressz küld levelet, és csak akkor tudja meg az email címemet az érdeklődő, hogy ha válaszolok neki.

Ma kaptam egy másik, szintén angol fazontól, szintén Nigériába küldeni miután utalt, csak teljesen máshogy fogalmazva.

Ez mi? Ha nem spam, akkor hol akarnak csőbe húzni? Vagy valami új internetes család? De hát nem tudnak mit kezdeni a bankszámla számommal, Iban számommal.



2013. nov. 15. 18:44
 1/3 A kérdező kommentje:
új internetes család*új internetes csalás
2013. nov. 15. 18:51
 2/3 anonim ***** válasza:
2013. nov. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én máshogy kerestem rá, de nem jártam eredménnyel.

Köszi.

2013. nov. 15. 19:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!