Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Jelzi valahogy a gmail vagy a...

Jelzi valahogy a gmail vagy a freemail ha az adott cím nem létezik?

Figyelt kérdés
Küldeni akarok a tanáromnak egy levelet, fontos, de a gmail valami angol szöveget ír, hogy nem sikerült, a freemail nem írt semmit, nem tudom, most elküldtem-e. Ott van az elküldötteknél. A gmail ezt is mellé írja: [link] (nem igazán értem amúgy) Honnan tudhatnám, hogy elküldte-e? Lehetséges, hogy rossz címet adott meg, ezért kérdezem, hogy jelzi-e valahogy, ha nem létezik olyan cím.
2013. nov. 12. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Pont így jelzi a fogadó szolgáltatója, hogy nem sikerült kézbesíteni.
2013. nov. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ha hibaüzit kapsz az általában arra utal, hogy nem sikerült kézbesíteni az e-mailt. azért próbáld meg később is, hátha . . .
2013. nov. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem mondjátok?! :D De én azt kérdeztem, hogy azt jelzi-e, ha nem létezik a cím, mert lehet rosszul adta meg a tanár. Illetve hogy a freemail semmi hibaüzenetet nem ír, ott van az elküldötteknél, de nem tudom most akkor elküldte-e, mert ugye a gmail nem akarta.
2013. nov. 13. 18:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Oké, akkor még egyszer: ha te elküldöd, akkor a TE szolgáltatód nem fogja tudni, hogy létezik-e adott címzett. Gondolj bele, mennyi e-mail cím lehet a világon, ehhez egy irgalmatlan adatbázisra lenne szükség, nem is beszélve a szinkronizációs protokollokra (hány szolgáltató van...), valamint a spammerek a mostaninál is virgoncabbak lennének.

Azaz, csak a fogadó szolgáltatója tudhatja (és tudja is!), hogy a nála keresett felhasználó létezik-e. Ha úgy van konfigurálva, hogy erről értesítse a küldőt, akkor egy válasz üzenet megy, amelyben a kézbesítés sikertelenségének oka meg lesz jelölve, ez jelen esetben a következő: "550 Requested action not taken: mailbox unavailable", azaz röviden nem érhető el a címzett (legvalószínűbb ok, hogy nincs ilyen felhasználó).

Azaz, összegezve: te elküldtél egy levelet, de azt nem lehetett kézbesíteni a címzettnek (valószínűsíthetően amiatt, mert rossz címre küldted).

2013. nov. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!