Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom megkeresni a...

Hogyan tudom megkeresni a wifi-vel rendelkezőket a házban?

Figyelt kérdés

Albérletbe költöztem, ahol a tulaj baromsága miatt jelenleg nincs netem és amíg ő nem rendezi az előző lakó tartozását, addig nem is lesz. Újat nem akarja, hogy köttessek, a régi visszaköttetése meg elég hosszú folyamatnak tűnik.

A tanulmányaimhoz mindenképpen szükségem van internetre, de a mobilnetek ár-teljesítmény arányától a hideg ráz.

Arra gondoltam, hogy talán körbekérdezném a szomszédokat, hogy ha beszállok az internetköltségeibe adna-e egy wifi jelszót magához, viszont fogalmam sincs hol kezdjem. Javarészt fiatalok laknak itt, szóval biztos lenne olyan, aki belemenne, de 60 lakás van az épületben és kb 10 jelet fogok erősen a sajátomban, ezek közül kéne valamelyikkel megüzletelnem.

Van valami lehetőség arra, hogy a jel alapján beazonosítsam ki is lehet az? Vagy valami módon üzenetet küldeni a gazdájának? Nem is tudom, hogy gondoltam ezt, de jó lenne.



2013. nov. 10. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:
a feletted, alattad, jobbra és balra lakó szomszéd ajtajához közel állsz a vevő géppel, és akinek ott is legerősebb a jele, az a szomszéd rendelkezik az adott SSID-vel
2013. nov. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam én is, de egy 20 nm-s albérlet (az egész tömb ekkora lakásokból áll). Sajnos annyira egymás "nyakán" vannak az albérletek, hogy túl nagy pontossággal ezt nem igen lehet kivitelezni.

Még egy kérdés! Ez mennyire legális egyébként? Érdekel-e valakit? Ha kiírom az üzenőfalra, akkor nem lesz belőle semmi problémám ugye?

2013. nov. 10. 20:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Személyesen keresd meg a szomszédod ebben az ügyben, ez a dolog legyen kettőtök szigorúan privát dolga ne tudjon róla mindenki, akár ellenszolgáltatás fejében ,akár ingyen teszitek.
2013. nov. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!