Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért akad 2 nettel a gép?

Miért akad 2 nettel a gép?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Olyan gond merült fel nálam, hogy a 8mb-s net két gépbe ágazik a házba. Mindkét gépet mondhatom "erős" gépezetnek, valami mégis nagyon gáz. Az internet olyan, hogy ha csak ez a gép megy minden tökéletes. Ha bekapcsolják a másik gépet, és "használnak rajta internetet" akár egy youtube-ot is, az én gépembe vezető net valamiért megadja a harcot. Maga a gép ugyan úgy gyors, de pl. olyan játékok teljesen befagynak, ahova pl. nagyszámban internet kell a gyorsasághoz. Baj lehet az internettel? Egyébként wifi is van most már hozzá, előtte 5megás net volt, ahhoz nem volt wifi és úgy is ugyanez a történet folyt le. Mi lehet a baj? Véleményeket nagyon szépen megköszönök :)



2013. nov. 3. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Priorizálni kell a forgalmat... tegyetek cfos-t a két gépre és állítástok be a lan módot vagy vegyetek fejlett routert és azon állítástok be a QoS-t
2013. nov. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ. Még annyit, hogy a fejlettebb router alatt mire gondolsz? :)
2013. nov. 6. 14:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen van most? az -es wifivel rendelkező routerek már tudni szokták ezt.
2013. nov. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
N-es
2013. nov. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
N-es van most.
2013. nov. 7. 19:45
 6/8 A kérdező kommentje:
Viszont a QoS-el való beállításhoz abszolút de nem értek, esetleg valami linken nem lehet megnézni a folyamatot? Keresem folyamatosan, de nem találok egyenlőre semmit.
2013. nov. 7. 19:51
 7/8 A kérdező kommentje:

[link]


Eddig sikerült csak eljutni :( Ezután mi a teendő?

2013. nov. 7. 19:58
 8/8 A kérdező kommentje:

[link]


Sikerült eljutnom idáig, 0-ra állítottam, ahogy ajánlották, igaz jobb, ha a másik gép nem megy, de ha az megy, ennek úgy szint satu van. Próbáltam nagyon sok féle variációt, de egyiket se láttam bizonygatónak.

A másik lehetőség még az volt a fejembe, hogy ugye a routerből 2 szívószálon jön idefele a net, de ami abba a gépbe megy, az sokkal rövidebb, ez pedig hosszabb. Az lehetséges, hogy "fizikailag" mivel ez hosszú, nagy az ellenállása, és valahogy visszagyömöszöli a netet?

2013. nov. 7. 21:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!