Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » DHCP-vel kiosztott DIGI-s IP...

DHCP-vel kiosztott DIGI-s IP címet hogy lehet megváltoztatni, ha több gép megy routerrel?

Figyelt kérdés
2009. nov. 13. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi az a DIGI? Egy szolgáltató?
2009. nov. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen.
2009. nov. 13. 19:53
 3/11 anonim ***** válasza:

A belső háózaton lévő, vagy az internet felé lévő IP címet szeretnéd beállítani?


Ha az utóbbit: ha van egy modem vagy egyéb hálózati eszköz, amivel a szolgáltatóhoz csatlakozol, akkor esetleg azt kapcsold ki, majd be. Hogyan csatlakozol a szolgáltatóhoz?

2009. nov. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az első kérdést nem nagyon értem, sőt, egyáltalán. Ami biztos, hogy modemen keresztüli az internetkapcsolódás. Gondoltam, hogy egy gépről meg lehet oldani valahogy (pl. futtatásba valami beírkálás). Nah, de akkor holnap kipróbálom a modemes változatot, régen működött. :) De UPC-nél már lehetetlen volt. Köszi! Amúgy DHCP-vel kiosztott IP tuti dinamikus?
2009. nov. 13. 20:09
 5/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy hogyan állítják be a DHCP szervert, vagyis nem feltétlenül. Szerintem nézd meg például itt az IP címed:

[link]

Utána kapcsold ki és be a modemed, majd nézd meg újra, hogy változott-e.

2009. nov. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az a fura, hogy tök mást ír, mint ha gépen, helyi kapcsolatban megnézem.
2009. nov. 13. 20:16
 7/11 A kérdező kommentje:

"Hol vagyok az IP-címem szerint?


Az alábbi helyinformációk állapíthatóak meg az IP-címed alapján:


Ország:

Magyarország

Régió:

Fejér megye

Település:

Enying

Földrajzi szélesség:

É 46° 55' 59"

Földrajzi hosszúság:

K 18° 15' 0"

Internet-szolgáltató:

DIGI

Hálózat üzemeltetője:

DIGI"


"Jó", hogy budapesti vagyok. :D

2009. nov. 13. 20:18
 8/11 anonim ***** válasza:

20:16: Igen. A kérdésben, amit nem értettél, ez volt benne.

Nehéz elmagyarázni: a lényeg hogy van a gépednek a helyi hálózaton egy IP címe (ezt a hálózatot például egy router testesíti meg, vagy egy vezeték a gép és a modem között),

és van egy IP cím, amit az internet felől lehet látni. Az utóbbit általában a routernek a modemhez csatlakozó interfésze kapja, de az összes router-hez kötött gép ezen az IP címen látszik az internet felől.

2009. nov. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Pl. multireghez vagy hogy ha valaki más megtudja az IP-m, ahhoz jó, ha az utóbbit változtatom?
2009. nov. 13. 20:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, én is ezt szoktam pl. rapidshare-nél meg egyéb oldalaknál, amik az IP címet nézik.

A belső IP címe majdnem minden gépnek ugyanaz, általában: 192.168.1.100 , stb.

2009. nov. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!