Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internet probléma. Tudsz...

Internet probléma. Tudsz segíteni?

Figyelt kérdés

Van egy 7-8 éves D-link dsl-360 as modemem. eddig egy régi gigabyte routerrel osztottam meg a netet, de mostanában nagyon gyakran megszakadt napi több alkalommal is. Kipróbáltam úgy hogy a routert kiiktatom a rendszerből és napokig nem szakadt meg és a kívánt sebességgel futott a net.


Tehát valószínűleg a routerrel van baj. Elmentem egy számtech boltba és vettem egy TP-link tl-wr841nd routert viszont ez egyáltalán nem kapcsolódik a nethez(állítottam már be routert sikeresen, meg múgy sem nagy ördőngősség, videókat is néztem neten és órákat szórkoztam vele siertelenül). A boltban azt mondták hogy ezek a mai ruterek már nem kompatibilisek egy ilyen modemmel.


Ez lehetséges?? mert egy új modem elég drága... szerintetek?


Előre is köszi a normális válazokat!



2013. okt. 17. 18:00
 1/5 P.O.C. ***** válasza:

Igen lehetséges, ugyanis a nagyon régi szürke 3 ledes DSL-360R nem kompatibilis az új TP-Link routerekkel, nem tud olyan jel alakot kiadni. Itt nyilván hiba abban van, hogy a TP-Link egyszerűsíti az elektronikát hogy olcsóbban lehessen előállítani a routereit.

Ha lecseréled legalább a 3 ledes szürke DSL-360R -re vagy a legújabb 4 ledes fekete DSL-360R -re, akkor működni fog. A másik lehetőség, hogy kicseréled a routert a boltba (ha lehetséges).


Egyébként a szolgáltatódtól tudsz korszerűbb modemet venni olyan 6 ezer körül. Sőt még az is előfordulhat, hogy ingyen megkapod. Én T-Home -os vagyok nekem régi 4 ledes szürke volt, nem bírta a 15 megát állandóan szakadozott, tök ingyen kicserélték nekem a legújabb fekete 4 ledesre, azóta semmi gondom. Még esetleg azt is meg lehet játszani, hogy szerzel egy hibás vagy instabil modemet és úgy hívod ki a T-Home szerelőket. Nekem se néztek meg semmiféle gyári számot egyszerűen látták hogy szar és cserélték.

2013. okt. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:
****jav: bocs az első mondatomban 4 ledest akartam írni!
2013. okt. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a kommentet.

még egy olyankérdésem lenne hogy feltétlenül egy olyan típusú modem kell amit írtál vagy jó szinte bármilyen ami újabb típusí?


A modem egyébként saját nem pdig a szolgáltatóé.


innen pl melyik lenne jó?


[link]

2013. okt. 17. 18:59
 4/5 A kérdező kommentje:
igen szürke és 4 led van benne... akkor biztos hogy ez a probléma
2013. okt. 17. 19:00
 5/5 P.O.C. ***** válasza:

Pl. ez jó: [link]

De marha drága, ennyiért már ADSL2+ modemmel egybeépített routert is kapsz a TP-Link -től érte, íme:

[link]

Hidd el nekem, jobban jársz anyagilag ha szolgáltatóddal üzletelsz. Egy telefont megér.

2013. okt. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!