Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha az internetet több gép is...

Ha az internetet több gép is használja wifivel, akkor láthatja az egyik, hogy a másik pontosan mit töltött le és fel, merre barangol a neten, vagy csak adatforgalmat lát?

Figyelt kérdés

2013. okt. 16. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:

átlagos felhasználó,csak adatforgalmat lát,

-egy profi informatikus,már mindent láthat

2013. okt. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bontsuk két részre a kérdést attól függően, hogy egy sima felhasználóról, vagy olyanról van szó, akinek van hozzáférése a routerhez (illetve az elosztó hálózathoz).

Ha te felcsatlakozol egy hálózatra, amely titkosítást használ, akkor egy másik felhasználó nem fogja látni, mit böngészel. Ha az egyik felhasználó alapszinten felkészült támadó, akkor WEP titkosítást képes feltörni, mivel az a protokoll súlyos hibáktól hemzseg (WPA/WPA2-t sokkal nehezebb megtörni).

A hálózat gazdája viszont képes minden további nélkül a titkosítatlan adatforgalom (ez nem azonos a fenti WLAN titkosítással!) lehallgatására, naplózására. Ez ellen csak az jelent védelmet, ha HTTPS-sel böngészel (már ha ad rá lehetőséget a honlap), ugyanakkor a domaineket így is tudja rögzíteni (azaz a www.twitter.com/valamititkos helyett csak a twitter.com-ot fogja látni, pontos tartalmat nem).

2013. okt. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Albérletbe költöznék, ahol UPC net van és wifivel osztanak szét a bérlők között.

Ki láthatja mondjuk azt amit én böngészek (pontosan, vagy csak oldal) vagy letöltök?

Azt, hogy kinek milyen hozzáférése van a routerhez, azt nem tudom.


Még egy rendkívül technikai analfabéta kérdés:

A nettel el vagyok, de wifivel még nem volt dolgom.

Mi kell ahhoz, hogy az alapból nem wifi képes PC-m wifi képes legyen? A gép nem egy mai darab.

Milyen kiegészítőre van szükség hozzá?

Kell-e valamit módosítani a tűzfalon vagy valahol?

Eddig sima kábel netem volt, azzal el voltam.


Az első két válaszolónak köszönöm.

Ha még valamit ezek után hozzáfűznétek csak nyugodtan.

Előre is köszi.

2013. okt. 17. 10:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!