Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az ismerősöm miért nem tud...

Az ismerősöm miért nem tud rácsatlakozni az internetre?

Figyelt kérdés

Albérletbe lakok és a földszinten van egy kis szerverszoba szerűség ahonnan vezetékkel megy az internet az összes lakásba illetve a folyosókon elhelyezett WiFi routerkbe.

Ez az én lakásomba úgy néz ki hogy ugye jön a kábel a szerverszobából ami aztán belemegy egy TP-Link TL-SG1005D Switch-be és innen megy egy kábel az asztali PC-be illetve a laptopba ( Minden emeleten egy WiFi router van kirakva és annak a jele már gyenge a lakásomba így ezért használom a laptopot is kábellel ).


Tegnap látogatóba jött hozzám az ismerősöm. Internetezni akart, csatlakoztattam a laptopját a switch-hez viszont a laptopja kb 2-3 percig csak annyit írt hogy "Azonosítás" majd utána kiírta hogy "Nincs hálózati hozzáférés" és a hálózatnak az ikonjára egy felkiáltójelet rakott a Win 7.


Ezután kimentünk a folyosóra hogy megpróbálhasson csatlakozni a WiFi-hez. Beütöttem a jelszót viszont ugyan azt csinálta mint amikor a switch-hez csatlakoztattam.


Erről az egész hálózatról csak annyit tudok hogy a GTS Hungary szolgáltatja a netet ( legalábbis a speedtest.net ezt írja ). A havidíját én külön nem fizetem hanem gondolom bele van kalkulálva a lakbérbe. Ennek az egésznek a bővebb technikai hátteréről semmit sem tudok. A közös képviselő kezeli ezt az egészet.


Miért nem tud csatlakozni az ismerősöm laptopja?



2013. okt. 10. 21:42
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!