Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy tudom megnénzi hogy hány...

Hogy tudom megnénzi hogy hány MB-s netem van?

Figyelt kérdés
Jah és még olyan gondom van hogy a teszteknél azt irja hogy download speed 1.00mb/s és mégis minden letöltésem 130kb/s-es sebességel tölt !

2013. szept. 28. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor neked 1Mbit/sec-es neted van, aminek a sebessége kb 120-130 kb/sec. Nem értem a gondod...
2013. szept. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az hogy csináltam egy tesztet online és ott azt irták hogy a letöltési sebesség 1.00mb/s
2013. szept. 28. 15:12
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Pontosítsunk:

- Olyan mértékegység, hogy mb/s - milibit per másodperc - nincs. Esetleg mint nyomásváltozás: milibar per másodperc. ;)

- A szolgáltatók illetve a tesztek általában Mb/s (Mbps) - Megabit per másodperc - illetve kb/s (kbps) - kiobit per másodperc - mértékegységben adják meg az adatátviteli sebességet. 1 Mbps = 1000 kbps.

- A programok szokták használni a MB/s (MBps) - megabájt per másodperc - illetve a kB/s (kBps) - kilobájt per másodperc - jelöléseket. 1 MBps = 8 Mbps.

- Tehát esetedben 130 kB/s = 1040 kb/s = 1,040 Mbps. Tehát a tesztek alátámasztják a tapasztalt letöltési sebességedet.

2013. szept. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Áh értem köszönöm :)
2013. szept. 29. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!