Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Bloggeren lehet valahogy a...

Bloggeren lehet valahogy a bejegyzéseket rovatokba, kategóriákba, almenükbe stb. rendezni?

Figyelt kérdés

2013. szept. 20. 22:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kategóriázás nincs, de címkézhetsz, és a címkékre tehetsz hivatkozásokat az Oldalak modulba.
2013. szept. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A Blogger Oldalak modul az mire is jó pontosan?
2013. szept. 21. 13:19
 3/11 A kérdező kommentje:
és egy címkéhez tartozó bejegyzésekre mutató hivatkozást hogyan lehet készíteni?
2013. szept. 21. 13:20
 4/11 anonim ***** válasza:

Az Oldalak modul gyakorlatilag egy menü, ahol 2 féle dolgot lehet felsorolni:

(A) a blogodhoz adott különálló oldalakat (szintén tartalmat tehetsz rá, de nem bejegyzés, ami megjelenne az archívumban)

(B) bármilyen hivatkozást


Egy címkének így néz ki a linkje:

[link]


De ezt nem kell gépelned. Ha csinálsz egy bejegyzést, amit felcímkézel, akkor a bejegyzés alatt megjelennek a címkék, amik linkek. Csak be kell másolni annak a címkének a hivatkozását, amit menübe akarsz tenni. :)

2013. szept. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogyan lehet az Oldalak modulba új elemeket felvenni, valami odahúzást mond, de nekem nem sikerül sehogy
2013. szept. 22. 00:43
 6/11 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam, nem tudtam, hogy vannak külön oldalak is a bejegyzéseken kívül.


Viszont, amit mondasz nem túl jó. A cimkék alapján lehet rovatokat, de a maradékot nem tudom így belerakni egy Egyéb rovatba.

2013. szept. 22. 01:25
 7/11 A kérdező kommentje:
Blogspotos blogomra lehet tenni e-mail értesítés modult, ami a FeedBurner-t használja. De az csak nap végén értesít, vagy rögtön?
2013. szept. 22. 08:53
 8/11 A kérdező kommentje:
Az is baj, hogy elég csúnya ez a címkés megoldás. És nem is tökéletes. Egy rovat lehet hogy több címkéből tevődik össze, és vagy vagy logikai kapcsolattal. Egyébként meg elég csúnyán jelenteti meg, mint egy keresés eredményét, márpedig én egyfajta menüt vagy fület szeretnék inkább, de legaláb ne lenne csúnya, mert a boxot nagyon rátolja az első találat tetejére. Ezen nem lehet változtatni? Azt a távolságot nem lehet beállítani valahogyan?
2013. szept. 22. 09:04
 9/11 anonim ***** válasza:

"Egy rovat lehet hogy több címkéből tevődik össze, és vagy vagy logikai kapcsolattal."


Csinálj egy címkét a rovatnak, amit a rovat összes bejegyzéséhez hozzáadsz, és meg van oldva.


A dobozkát meg kis HTML/CSS ismerettel el lehet tüntetni, a Sablontervezőben hozzá lehet adni egyéni CSS kódot.


Egyébként lehet jobb lenne neked egy Wordpress, ott vannak kategóriák tudtommal.

2013. szept. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez nagyszerű, én értek a CSS-hez. Csak azt nem tudom, hogy hol tudom megnézni a jelenlegi CSS-t, és azt hogy a címke találatot hol tudom szerkeszteni. Mert a sablonokban az alap oldalt megtaláltam, és hogy saját css-t hogyan lehet hozzáadni, de ahhoz, hogy értelmes saját css-t csináljak, ahhoz rengeteg háttérinfó kéne a forráskódról előbb.
2013. szept. 22. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!