Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudhatom meg a PPPoE-t?

Hogyan tudhatom meg a PPPoE-t?

Figyelt kérdés
A szerződésben nincs bent, a legközelebbi ügyfélszolgálat 30 km-re van. Hogyan tudhatom meg a PPPoE-t? Szeretném wifi-re dugni a modemet (netet), de dinamikus IP-vel nem megy, tehát nincs más választás csak PPPoE, csak nem tudom hogyan tudhatom meg (tudom, hogy elmegyek az ügyfélszolgálatba, de kicsit nagy a távolság a fiók és a házunk között [oda-vissza 60km]). Invitelünk van. Köszi!
2013. aug. 31. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Zavaros minden...

Mit is akarsz pontosan megtudni?


PPPoE = Point-to-point protocol over Ethernet


Ez egy csatlakozási protokoll típusa, megnevezése, szabványa vagy hívjuk aminek akarjuk. De ha ezt kérdezed az ügyfélszolgálattól ők is csak nézni fognak bambán...

2013. aug. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A wifi routernek pppoe kódot, jelszót, címet - vagy nevezzük bárminek - kell megadni. Amikor beírom, hogy 192.168.1.1 és be akarom állítani a netet, akkor 3 választási lehetőség van:

1. Statikus IP - nem jó

2. Dinamikus IP - nem jó

3. PPPoE megadása


Namármost a 3. lehetőségre kellene nekem a PPPoE, amit beleírok egy rubrikába és csatlakozik a wifirouterem a modemhez, a router pedig szórja a netet és a gép pedig csatlakozik az 1-es porton keresztül a nethez. Tehát kell a routeremnek az ip és minden egyéb beállitás, de ezt csak PPPoE internetbeállításon keresztül tudom odaadni neki.

Chapise?

2013. aug. 31. 13:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Értem, akkor neked a pppoe kapcsolat létrehozásához szükséges felhasználónév és jelszó kell :D

Ezt a felhasználónevet és jelszót szerződéskötéskor az Invitel állapította meg, a szerződésen vagy valamelyik mellékletén rajta kell lennie.

Rajtad kívül csak az Invitel tudhatja mi a jelszó a kapcsolódáshoz, és az ügyfélszolgálatot telefonon is felkeresheted, nem kell hozzá utazni kilómétereket. A szerződésed számát azonosítás céljából biztos kérni fogják. Ez a legbiztosabb menete a dolognak.


De van egy másik út, ez a program elvileg megmutatja neked. Még nem használtam:


[link]

2013. aug. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hálás köszi! :D
2013. aug. 31. 13:28
 5/5 anonim válasza:
És végül sikerült a programmal?
2016. nov. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!