Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Városi wifi-t szeretnék...

Mikuci kérdése:

Városi wifi-t szeretnék létrehozni kb.20km sugarú körben, az adónál is és a vevőnőknél külön (jel erősítő) antenna lenne felállítva. Milyen router-t, jelerősítőket, antennákat kellene beszereznem?

Figyelt kérdés
Olyan router kellene, amivel szabályozható, a kliensek adatforgalma és/vagy a korlátozható a hálózati sebesség.

2013. aug. 27. 14:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
(Előtte nézz utána, nem kell-e ehhez már engedély.)
2013. aug. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Minek olyan nagy sugarú csak lopni fogják a neted
2013. aug. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Azt te nem fogod kiépíteni, ha már itt kérdezed...


Megfelelő műszaki ismeretek/háttér/eszközök szükségesek hozzá, és ezért vannak erre szakosodott cégek.

pl.

[link]

De biztos vannak kisebb cégek is.

2013. aug. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ezzel sokszáz (sokezer?) hotspotnak lefoglalnád az egyik csatornáját. Nem véletlenül készítik őket az adott teljesítménnyel.
2013. aug. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kedves Mikuci, ez nem olyan egyszerű dolog:

- Hány kliensről lenne szó? Milyen sávszélesség igénnyel?

- Ez egy cég töb telephellyel? Ingyenes hotspotokat akarsz üzemeltetni a városban és a környékém? Fizetős Internet-szolgáltatást akarsz indítani? Pontosan mi lenne a célod ezzel?

- Az általad "vevőknek" hívott kliensektől optikailag akadálymentesen rá lehet látni az általad "adónak" hívott bázisállomásra? Nincs közöttük terepakadály?

- Ezt a hálózatot valakinek fel kell építenie, illetve üzemeltetnie kell. Megvan hozzá a szakembergárdád?

2013. aug. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én építettem ki hotspot hálózatot!

És másoknak is segítettem kiépíteni.


Először is mennyi pénzt szánsz rá?

Ide már Mikrotik Routerboard kell.

Ez való ilyen célra,és sok mindent belehet rajta állítani,mivel saját Operációs rendszere van.

Én is ezt használok.


Első lépés: Van optikai rálátás?

Mennyire telt a frekvencia?


Körkörös irányba akarod szórni,vagy irányítottan egy irányba?


Válaszold meg ezeket,és tudok adni javaslatot.

2013. aug. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Nem értem a többiek válaszát..

Minek kellene ehhez szakember gárda?

Elég csak felépíteni a hálózatot és kész,csak jól be kell programozni,és rá se kell nézni.


Engedély is fölösleges..

Hotspot hálózatot akarsz létre hozni,nem pedig fizetős szolgáltatást,NMHH engedély nem szükséges.


2.válaszoló:

A hotspotnak az a lényege hogy ingyen hozzáférhessenek az internethez.


3.válaszoló:

Miért ne tudná kiépíteni??

1 óra az egész programozással együtt.

Jó magasra kell szerelni az adót és kész is.


4.es válaszoló:

És akkor mivan ha lefoglalja?

Ez a 2,4-es sáv már telített nagyon,ráadásul nincs olyan hely ahol a routerek ne foglalnák le a másik csatornáját,ebből veszteség nem születik.



Viszont azt a 20km-er felejtsd el mert nem lesz minden kliensnél olyan jelerősség hogy fogni tudják ilyen messziről.


Ráadásul ha körbe akarod szórni,szinte esélytelen ekkora hatótáv max 5km,de szigorúan rálátással.

2013. aug. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Minek kellene ehhez szakember gárda?

Elég csak felépíteni a hálózatot és kész,csak jól be kell programozni,és rá se kell nézni.

...

"Miért ne tudná kiépíteni??

1 óra az egész programozással együtt.

Jó magasra kell szerelni az adót és kész is. "

Nem tudjuk a kliensek számát, az átviteli-sebesség igényeket, a terepviszonyokat, hogy mennyire gyakorlott ilyen szerelésekben, ráadásul azt se, mire kell - szóval ne igyunk előre a medve bőrére. A gányolást meg kókányolást (és az abból fakadó problémákat) meg másra hagynám.

2013. aug. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm az eddigi válaszokat.

A célom, hogy valahogy internethez juttassam 5 rokonomat.

Nálam még van net hozzáférés (UPC, t-home...stb.), de náluk még a mobil-net sem megy.

Tehát 5 kliens kiszolgálására alkalmas hálózatot szeretnék építeni. A szekértelem nem probléma, építettem már ki hálózatokat, de nem ekkorát. Inkább tapasztalatokra lettem volna kíváncsi a különböző eszközök terén, esetleg alternatívákra.

A rálátás jó, körülbelül 150°-ban kellene.

Tudomásom szerint semmilyen törvénysértést nem követek el.

2013. aug. 28. 01:57
 10/13 anonim ***** válasza:
Meg van az adott pontok között a rálátás?
2013. aug. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!