Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mitol van hogy kulonbozik a...

Mitol van hogy kulonbozik a net sebesseg a notebookokon ha ugyan az a wifi router?

Figyelt kérdés

Kb ket es fel eve kotottek be az internetet es akkor vettem egy toshiba satellite L650es notit es egy wireless routert.

Ha wifirol megy a net a toshibaban akkor Utorrent-ben azota sohasem ment gyorsabban a letoltes mint 4.5Mb/s

speedtest pedig kb 42-45Mbs-t mert mindig. Ha a netkabelt direktbe bedugom akkor minden gyorsabb, utorrentbe 10MB/s-al is toltok, de igy ritkan hasznalom.

Most nemreg volt egy masik noti is nalam, egy lenovo ideapad b590.Ennel a notinal minden fix ugy viselkedett mint a toshibanal, ugyan azok a sebessegek wifirol es kabelrol is.

DE, par napja vettem egy lenovo ideapad G580-at es wifirol netezve azt lattam hogy utorrentbe 9.2Mb/s-ra is felment a sebesseg, holott ket es fel eve egyszersem volt nagyobb mint 4.5 wifirol, mert gondolom ennyit tudott a router, speedtest meg a 42-45 helyett 72Mbps-t mert.

Ennek orulok de fogalmam nincs mitol van az egesz hogy 2 laptopon csak 4.5el toltok, egy harmadikon meg a duplajaval :O Mi lehet a magyarazat? Driver, wifi kartya dolog esetleg? A szolgaltato nem hiszem hogy magatol meggyorsitotta volna a netet, de ha megis akkor a masik ket notin is kellene nojjon a sebesseg. Mindharmon windows 7 van, a drivereket a gyartok honlapjarol toltottem, de lehet valamiket kihagytan a ket noti eseteben mert ez igy teljesen logikatlan. Volt valami chipset driver is ami nem tudom mi az, a G580ra es a B590-re is feltettem de nem valtoztatott semmit.

Nagyon kivancsi vagyok hogy mi lehet mert teljesen ledobbentem amikor lattam hogy 9.2Mb/s-el toltok wifirol, ekkora sebesseget a toshibanal csak direkt kabellel ertem el. Meg annyi hogy ha az internet kapcsolatnal jobbklikk, majd statusra megyek a G580nal allandoan 150Mbps-t ir asebessegnel, a masik ekt notinal meg mindig valtozik de a maximum az csak 65. :(



2013. aug. 25. 23:47
 1/2 anonim ***** válasza:

A wifi kapcsolat sebességét rengeteg dolog befolyásolja, igazából erre csak ennyit lehet mondani.

Ezerféle oka lehet annak, hogy mitől lassabb/gyorsabb.

2013. aug. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1. "Meg annyi hogy ha az internet kapcsolatnal jobbklikk, majd statusra megyek a G580nal allandoan 150Mbps-t ir asebessegnel, a masik ekt notinal meg mindig valtozik de a maximum az csak 65."

Akkor egyrészt itt a megoldás. A Lenovo Ideapad G580-asnak 150 Mbps az adatrátája, tehát maximum 75 Megabit/s (9,375 MegaBájt/s) aggregált adatátviteli sebesség érhető el. A másik kettőnél 65 Megabit/s az adatátviteli ráta, vagyis 32,5 Megabit/s (4,0625 MegaBájt/s) az aggregált adatátviteli sebesség.


2. "Ha wifirol megy a net a toshibaban akkor Utorrent-ben azota sohasem ment gyorsabban a letoltes mint 4.5Mb/s

speedtest pedig kb 42-45Mbs-t"

Itt pedig mértékegység-értelmezési problémák vannak.

A speedtest.net - mint az Internetszolgáltatód is - alapértelmezetten Megabit/s-ben mér. A uTorrent meg MegaBájt/s-ben.

1 MegaBájt/s (MB/s, MBps) = 8 Megabit/s (Mb/s, Mbps).

2013. aug. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!