Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha valakinek feltörik a...

Ha valakinek feltörik a Facebookját, ki lehet deríteni ki volt az?

Figyelt kérdés

Ez nem is feltörés volt, hanem csak "véletlenül" megtudtam a bátyám facebook jelszavát. Nem küldözgettem üzeneteket meg semmit, csak megnéztem egy ismerőse adatlapját, aki nekem nem ismerősöm. És véletlenül kikapcsolva felejtettem a chatet :D És elkezdett gyanakodni ._.

Egyébként technikai suliba jár, számítógépes szakra. Ezért is félek, hogy kideríti, hogy milyen IP-ről jelentkeztem be.

Lehetséges ezt kideríteni? Vagy nem kell félnem? :D

Köszi.



2013. aug. 5. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Azt, hogy honnan léptek be a facebook logolja, illetve a security részen is található erről bejegyzés.

De ha a saját gépetekről, otthonról léptél be, akkor ott semmi gyanúsat igazán nem fog találni.

2013. aug. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ha inkognitóról léptem be?
2013. aug. 5. 16:26
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Azt látja, hogy mikor léptek be, és hogy milyen IP címről. Ha nem állandó az IP cím (de nem valószínű, mert azért külön fizetni kell, hogy az legyen), akkor utólag nem hiszem, hogy ki tudja deríteni, hogy kié.

Az időpont a lényeg, mert ha látja, és tudja, hogy ő akkor nem lépett be, akkor azt is fogja tudni, hogy valaki nézegette a fiókját.

Azonkívül lehet, hogy e-mailben meg is kapta az üzenetet, hogy valaki belépett.

2013. aug. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!


És ha valaki más jelentkezik be a saját facebookonkra kapunk e-mailt? Minden esetben? Vagy ez csak akkor, ha úgy van beállítva?

2013. aug. 5. 16:56
 5/9 anonim ***** válasza:

@16:53: Ez nem teljesen van így, csak elméletben.


Most direkt ellenőriztem, a facebookon a listába csak az új eszközök és az aktív sessionok kerülnek bele.

Vagyis az, hogy ha te otthonról a saját gépről (ahol az "áldozat" egyébként is szokott) beléptél, majd kiléptél simán a felhasználóknak nem hagy nyomot sajnos.

2013. aug. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként nem, külön gépünk van :/
2013. aug. 5. 17:19
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Az e-mail kérni kell,tehát úgy kell beállítani. Nekem egy darabig be volt kapcsolva, de meguntam, mert mikor én léptem be a saját gépemről, akkor is küldözgette az e-mailt.

Mivel két fiókom van, amit felváltva használok (az egyikből kilépek, a másikba be), állandóan zaklatott az e-mailekkel.

2013. aug. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem kérte, hogy mentse-e a böngésződ, akkor nem fog látni semmit. gépek számától az internet ip címe ugyanaz. a belső ip-t, amit a router oszt, az nem mutatja.
2013. aug. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. aug. 6. 02:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!