Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Fénykép katalogizáló program...

Fénykép katalogizáló program exif adatok alapján?

Figyelt kérdés
Olyan programot szeretnék ami általam megadott vagy előre definiált szempont szerint rendszerezné a képeimet amit akár mappákba is helyezne külön vagy legalább külön lenne és csak ki kéne írnom. Ha valaki tud ilyet kérem jelezzen.
2013. júl. 30. 13:49
 1/7 coopper ***** válasza:

Szia.


Konkrétan mit szeretnél ?


Van egy olyan programom (saját program) ami a fotózás dátuma alpján átmásolja a képeket - a dátumot az exif adatokból szedi, (eredeti marad, új néven menti el a képeket - pl. 20130729_160532.jpg alakban). Ha kell holnap feltöltöm valahová.


Üdv.

2013. júl. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Egy ilyennek örülnék az is jó ha dátum alapján rendszerez. Én web-programozónak készülök, esetleg php-ban ha meg lehetne oldanom, programozást nem tanultunk még csak nagyon alapszinten. Köszönöm.
2013. júl. 31. 07:42
 3/7 coopper ***** válasza:

Szia.


Egy kicsit átalakitottam.


Igy most 18 darab Exif adat alapján lehet átmásoltatni vele a képeket, ezek a következők :


Exif01: CameraMake

Exif02: CameraModel

Exif03: DateTime

Exif04: ExposureTime

Exif05: FNumber

Exif06: FocalLength

Exif07: Flash

Exif08: ExposureBiasValue

Exif09: MeteringMode

Exif10: ImageLength

Exif11: ImageWidth

Exif12: Compression Rate

Exif13: ColorSpace

Exif14: XResolution

Exif15: YResolution

Exif16: Artist

Exif17: Software

Exif18: DateTime2


Ha olyan adatot választasz képnévnek amiben nincs érték (üres) akkor EmptyXX-et fog oda irni (pl Exif12 -> Empty12 )


Ha több ugyanolyan név lenne az átmásolás után akkor azokat a filenév végére beszúrt -002, -003, -004, stb. névvel különbözteti meg egymástól a progi.


A filenevet manuálisan vagy dupla kattintással lehet szerkeszteni a filenévbe bármi beirható egyre kell figyelni a program az Exifxx-ek keresi.


pl filenévre : Exif10_x_Exif11_Exif03

(Length_x_Width_DateTime.jpg lesz a kép neve)


Kipróbáltam nállam müködött, de mindenki csak a saját felelőségére használja a programot (érdemes a lépekről mentést késziteni használat előtt), letöltés :


[link]


Sok sikert.

Üdv.

2013. júl. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2013. júl. 31. 13:57
 5/7 A kérdező kommentje:
Közben írtam egy saját php scriptet, szintén dátum alapján katalogizál exif infoból nyerve a dátumot. Ezért jó web-programozónak készülni. :)
2013. aug. 7. 15:18
 6/7 Nidan01 válasza:

Szia!

Egy NAS hiba miatt a teljes archívumom majdnem KO lett. A visszaállításkor kaptam ~70.000 db (nem kamu)képet ömlesztve. Ha megoldható, és jól működik, akkor elkérném az általad dátumra működő progit.

Előre is köszönöm.

Tisztelettel: Nidan

2014. aug. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 coopper ***** válasza:

Szia.


Természetesen igen, megoldható a dolog, csak egy kicsit kellet keresni : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2014. aug. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!