Ha adminon rendszergazdát értesz, akkor úgy lehetsz a hálózat rendszergazdája, ha a hálózat minden egyes komponenséhez (legyen az egy számítógép, egy szerver, egy nyomtató, egy router) teljeskörű hozzáférésed (mind fizikai, mind szoftveres értelemben) van, és kontrollálni, monitorozni tudod.
Otthoni környezetben kevesebb "rendszergazdai" teendő van: általában pár Windowsos számítógép (mindegyik egyfelhasználós felállásban), egy router, egy nyomtató, pár tablet/okostelefon, esetleg egy NAS van - mindez egy közös munkacsoportban, relatíve kis területen.
Egy vállalati hálózat ennél már komolyabb: több gép és szerverek különböző operációs rendszerekkel, komolyabb router, menedzselhető switch, domainek - Active Directory-jogosultságkezeléssel fűszerezve. A routernél VPN kellhet, több WAN portot kell kezelni (az elsődleges Internet-kapcsolat kiesése esetén), a szerveren a cég működéséhez szükséges kiszolgálószoftvereket, adatbázisokat, extranetes oldalakat működtetni, stb...
-rendszergazdát értettem :D
-Igen, azt tudom mit jelent rendszergazdának lenni :), csak azt nem tudom hogy mit csináljak hogy az legyek :/
Mint arra már utaltam: otthoni környezetben nincs sok értelme ennek a kérdésnek, mert itt, nincs "közös vállalati cél", mindenki kvázi a saját maga gépéért felel, ha baj van, akkor meg megkéri a tapasztaltabbat/rangidősebbet (aki esetleg a routert is beállítja, ha szükséges).
Mit értesz azon, hogy "mit csináljak hogy az legyek"?
Rendszergazdai tanulmányokat akarsz folytatni? Informatikai pályán szeretnél elhelyezkedni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!