Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mért van az, hogy délutántól...

Mért van az, hogy délutántól nagyon lelassul a letöltés?

Figyelt kérdés

Akárhonnan töltök, torrentről, vagy pl data.hu-ról, délelőtt és kb. délután 2-ig egész jól jönnek lefelé a cuccok, több száz KB/mp-cel.

Délután kettőtől éjszakáig bármikor akarok valamit letölteni, 1-2K-val jön, maximum 10-zel.

Ez mért van?

Én arra gondolok, hogy délután jön haza a sok suttyó az iskolából és rögtön nekiesnek mindenféle szir-szart töltögetni és ez terheli a rendszert.


2009. okt. 22. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:
nincs megosztva az internet kapcsolatod ?
2009. okt. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nincs. És nem is wifit használok, hanem kábelen jön a net.

Megdöbbentem ezen a nagymértékű lassuláson. És általában ez minden nap így van.

2009. okt. 22. 09:05
 3/8 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy valaki lopja a neted ?
2009. okt. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

És azt hogyan csinálná, ha kábelen jön a net a kábelmodemig, onnan meg utp kábelen közvetlenül a gépbe megy?

Ha wifit használnék, akkor elképzelhető lenne, de így hogy lehetne lopni?

Egyébként a hárombetűs szolgáltató 15Mbit/s-os netjét használom.

2009. okt. 22. 09:26
 5/8 anonim ***** válasza:

A hárombetűs korlátozza a sávszélességet. Nálam StongDc-n hasonló a helyzet...zúdul egy ideig aztán visszaesik tizedére a sebesség. Torrenten még nem vettem viszont észre.

[link]

2009. okt. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

És csak délután, délelőtt meg nem? Ez furcsa.

Amúgy ha megnézem pl speedtest.net-en olyankor a sávszélességemet, bőven 10Mbit/s fölött szokott lenni, mégis alig jön le valami. Ezért gondoltam, hogy a szerverek vannak délutánonként nagyon leterhelve.

2009. okt. 22. 10:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Csúcsidőszakban a UPC a p2p alkalmazások sebességét képes korlátozni. Használd a legújabb utorrentet és TCP/IP helyett UDP kapcsolatot használj a kliensben. Így nem tud korlátozni a szolgáltató.
2009. okt. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Oks, köszi.

De a data vagy a rapid mitől lassul be? Az ugye nem p2p!

2009. okt. 22. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!