Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tumblr felhasználók! Le tudok...

Tumblr felhasználók! Le tudok valakit úgy tiltani, hogy egyáltalán ne lássa a posztjaimat?

Figyelt kérdés
2013. júl. 21. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
A Tumblr oldalak publikusak. Mi alapján tiltanád le?
2013. júl. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Publikusak, ha a gazdái azt szeretnék :) Van lehetőség privát blog vezetésére, de nem szeretném egyetlen ember miatt lezárni a blogomat. Van olyan hogy ignore, még nem próbáltam, de azt hiszem azzal csak annyit érnék el, hogy én nem látnám az ő posztjait, de ő továbbra is látná az enyéimet. Azért szeretnék kikerülni a látóköréből, mert folyamatosan lopja a képeimet, és felteszi őket sajátjaként. Nagyon bosszantó.
2013. júl. 22. 04:17
 3/6 anonim ***** válasza:

De figyelj. Nem szeretnéd priváttá tenni, igaz? Akkor publikus lenne. Ebben az esetben nem tudod mi alapján letiltani az illetőt:

- felhasználónév: kijelentkezve máris csak egy mezei látogató, aki ugye látja a blogod, mert ugye publikus

- IP cím: váltakozó IP (legtöbbnek ilyen van) vagy proxy megkerüli


Tehát szerintem ez nem megoldható.


Egyébként én Tumblr-n eddig csak lopott képeket láttam, ugye van valami "reblog" gomb, tehát nekem az jön le, hogy itt pont ez a lényeg.

2013. júl. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igazad van.


Igen, a reblog gomb pont arra van, hogy megosszuk egymás képeit. Ő nem használja, hanem menti a képeket, és kiposztolja mintha ő készítette volna.

Nem csak netről szedett képek vannak ott, sokan vagyunk, akik sajátokat osztanak meg.

2013. júl. 22. 15:05
 5/6 anonim ***** válasza:

"sokan vagyunk, akik sajátokat osztanak meg."


Hát, igen, akkor valami alternatív megoldás kéne, a Tumblr helyett. Még ha a reblog gombot le is lehetne tiltani, az sem lenne megoldás ugye, mert lementi és felrakja a képet.


Valami olyan képmegosztó oldalt kéne találni, ahol le vannak védve a képek.


Esetleg még annyit megtehetsz, hogyha lehet Tumblr-ben szerkeszteni az oldal HTML kódját, hogy beillesztesz egy JavaScript-et, ami tiltja a jobbklikket. Így jobbklikk mentéssel nem tudja lementeni a képet. ... Persze ha lementi az egész lapot a böngészőjével akkor ugyanúgy meg van neki, de mégis szűkítjük a lehetőségeit egy csöppet. :)

2013. júl. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Nekem is ugyan ez a problémám, bár nem képlopás miatt, hanem 2 ember miatt egyszerűen nem tudok semmit kitenni, mert azonnal írogatnak nekem mi az miért, de ezek szerint sajnos nem lehet.:@
2014. ápr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!