Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Windows ujratelepitése után...

Windows ujratelepitése után milyen progik kellenek hogy ujra menjen a net? Van modem és van ruter is!

Figyelt kérdés

az egyik gépen van net a másikon nincs!a cd-k feltelepitése nem járt sikerrel!anyámék ugy gondolják hogy szerelői diplmoájuk van és csak ugy elkezdtek telepitgetni...nos meglett az eredménye!

a szervizes adott néhány progit ami az egyik gépnél bevállt de amikor a másikra akartam feltenni nemmindet fogadta el pedig az alaplapszám ugyanaz!szervizes azt mondta őis netről szedte le...?!

mit kell honnan leszedni és pontosan mitis kell csinálni?

előre is köszi!


2009. okt. 20. 02:09
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Semmi program nem kell. Ujratelepités után egyből van net. Esetleg hálókártya illesztőprogram ami gépenként változó.

Lehet hogy a hálókártya abba másfajta.Ha megnézed a hálókártyán az ezerlábú négyzeten van a neve és a száma. Talán találsz a neten hozzá. De ha a másiknak ugyanaz akkor nem az a baja.

Amúgy az is érdekes hogy ha az egyik gépen nem vált be a telepítés annak ellenére a másikat is ujrarakták.

2009. okt. 20. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

az ugy volt hogy az apám gépén ujrarakta apám a wint.aztán azt megcsinálta a szerelő és mivel a szervizes megunta hogy havonta egyszer jön leadta lemezen hogy miaz amit rátelepitett ahhoz hogy menjen a net.és mondta hogy ezt neten kereste ki, hogy az alaplap számához milyen fajta tipus kellett.

apám gépén van net.anyámén meg anyám rakta ujra a wint és nemakarunk megint szerelőt hivni de én már megprobáltam felrakni rá azokat amiket adott a szervizes az előzőhöz mert megnéztem és az alaplap tipusa megegyezett.szal abbol néhányat elfogadott!néhányat meg valamiért nem telepit föl...olyasmit is ir ki hogy ...hogyis van...

..jah valami olyasmi hogy nincs meg a megfelelő kapacitás..valami 8 megát ir és 100 giga szabad van a gépen?!

meg hogy nincsenek meg a megfelelő feltételek?!akkor most mivan??

és akkor pontosan honnan szedek le ilyen bigyokat ami kell a géphez?

2009. okt. 20. 06:01
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Jó nektek nálatok legalább mindenki ért a géphez.
2009. okt. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha normál kábeles neted van (és nem wifi vagy mobil vagy usb) akkor max az alaplapi hálókártya drivere kell. Ha nem ismeri fel a win, akkor muszáj feltelepíteni.


Miután ez megvan mennie kell hacsak nem statikus az ip (gondolom routeretek van, az lehet beállítva DHCP-re vagy statikusra)


Ha statikus, akkor neked kell kézzel kitöltened a hálózat beállításoknál az IP cymet, DNS címet és az átjárót.

2009. okt. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

nem statikus.de probáltam manuálisan is!

és honnan szedem le a progit hozzá?

2009. okt. 20. 12:54
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Milyen net ez? Hivd fel a szolgáltató ügyfélszolgálatát és diktálják be neked a DNS szerver értékeit.
2009. okt. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

az megvan de manuálisan sem jo semmi!!!!

már idegrohamot kaptam esküszöm!!!egész nap ezzel vagyok el!

amugyis az egyik gépen van a másikon meg nincs!valami driver hülyeség lehet már fölrakta az everest homeot azon is minden ki volt pipálva és mégsem történik semmi!


valaki segitsen kérleeeeek!!!!!

2009. okt. 20. 16:52
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Csak XP-ben tudom: Startmenű/Vezérlő központ/Hálózati kapcsolatok, illetve Hálózat beállitása. Meg kell osztani a két gép között a netet.
2009. okt. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

kösz mindenkinek de ezekkel már mindennel probálkoztam...és végül máshol ráleltem a megoldásra!

csak a net drivereket kellett letöltenem és bemásolnom a könyvtáramba ;)

ennyire egyszerű a 3 netrcacm fájlt kellet beraknom a c:/windows/system32/drivers-be aztán kibe huzom a konnektorbol frissitek és kész:D

de azért köszi mindenkinek!!!

2009. okt. 25. 15:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!