Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Létezik WIFI jel stabilizáló?

Létezik WIFI jel stabilizáló?

Figyelt kérdés

A PC-m és a wifis router állandóan egy helyben van, tehát nem gondolom, hogy kellene változni a jel erősségének, de mégis sokszor lecsökken. Ez azzal a hátránnyal jár, hogy csökken a sávszél is, ami videóknál és hasonló igényű programoknál elég irritáló.

Ezt kellene kiküszöbölni egy olyan programmal, ami "megmondja", hogy ne változzon a jelerősség.

Létezhet ilyesmi, vagy túlságosan mélyen van kódolva ahhoz, hogy ilyesmit megcsináljanak?


2013. júl. 12. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:

A jelerősség nem a kódolástól függ.

Ez olyan, mintha attól függene a folyóban folyó víz mennyisége, hogy mennyi benne az oldott oxigén.

Nem, a jelerősség az adó és a vevő közti adatátvitel nehézségétől függ. Konyhanyelven.

Amennyiben a két eszköz jelerőssége úgy is ingadozik, hogy a környezetükben nem változik semmi, akkor viszont felmerülhet egy esetleges szoftveres hiba is. Jó lenne egy másik géppel is kipróbálni a routert, hogy azzal is ingadozik-e a jel. Illetve nézz jól körül, hogy a jel erősségének csökkenésekor nem változik-e valami a környezetedben, akár házon kívül is.

G.

2013. júl. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az összes többi eszközömmel jól működik, csak a PC-n rosszalkodik. Ilyen kis USB-s adaptert használok, ami ugyanazt a sávszélt tudja, amit a router, szerintem ezzel van a probléma, mert win7 és 8 alatt is ugyanezt műveli.

És most is, semmi nem változik a lakásban, mégis ugrál a jel és alkalmanként el is dobja.

Tudom, vegyek másmilyent, de jól működik, csak kicsit szarul.

2013. júl. 12. 23:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"És most is, semmi nem változik a lakásban, mégis ugrál a jel és alkalmanként el is dobja."

Talán a szomszédod pont azon a csatornán wifizik mint te, csak vszeg a tiéd gyengébb vevő, és nálad jobban jelentkezik a probléma. Esetleg állítsd át a routeredet másikra. Nálunk is egyre több router van, és előfordul ez a probléma (főleg másik szobából használva).


Sztem vagy jobb usb adaptert veszel, vagy jelismétlőt (repeatert):

[link]

2013. júl. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A csatornaállítás jó ötlet, ki kéne próbálni.

Asszem ingyenes az inSSIDer nevű program, az szépen kilistázza neked az elérhető wifiket, meg azt is, hogy milyen csatornán vannak. Keress egy -viszonylag- szabad helyet és arra állítsd!

G.

2013. júl. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Most már megoldódott, köszönöm.

Azt csináltam, hogy függőleges irányba állítottam, így már teljesen jó. Gondolom ezelőtt a gépház blokkolta a jelet.

2013. júl. 20. 19:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!