Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudok kábellel összeköt...

Nagyhus kérdése:

Hogyan tudok kábellel összekötni két különböző wifi router-t, jelerősítés céljából?

Figyelt kérdés
A t-home adott egy routert (Cisco EPC3925) aminek sajnos elég gyenge a jelerőssége, ezért szeretném ezt fizikailag kiterjeszteni úgy, hogy azt a teraszon is elérjem. Van még itthon egy D-Link DIR-600-as routerem, gondoltam hadrendbe állítom azt is. Hogyan csináljam?

2013. júl. 4. 09:25
1 2
 1/11 Salamon Bálint válasza:

A Cisco egyik kijövő UTP-t összekötöd D-link INTERNET bemenetére. Lehet, hogy a D-link adminjába be kell állítanod egy más IP-t a routernek. Fontos, hogy a D-link MAC címe ne ugyanaz legyen mint a Cisco-nak.


U.i: DIR-600-zal csak rossz tapasztalatom volt eddig. Megbízhatatlan.

2013. júl. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyenlőre az is gond, hogy mindkét router a [link] címen érhető el, de így csak a cisco-t adja be, a másiknak hogyan jutok így a menüjébe?
2013. júl. 4. 09:56
 3/11 Turismo ***** válasza:
Először be kell konfigurálnod a D-Linket, amit úgy tehetsz meg, hogy az UTP kábelt valamelyik portjára rádugod, tök mindegy melyik csak ne a WAN legyen és bedugod a másik végét a gépbe. Szépen beállítod, hogy Dinamikus IP-t fog kapni és azt is beállítod, hogy más IP-címen lehessen belépni a routerbe. (Pl.: 192.168.11.2) Miután ezt beállítottad nem kell más csinálni, mint a Cicso valamelyik portjára bedugod az UTP kábel egyik végét teljesen mindegy melyikbe, a D-Linkbe viszont meg bedugod a WAN-ba. Ennyi az egész nincs nagy nehézség benne, de ha van még kérdés nyugodtan tedd fel aztán megpróbálunk rá válaszolni! :D
2013. júl. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Oké. szóval összedugtam, beléptem, megváltoztattam az ip címet, így már nem ugyanaz mint a cisco-nak van.

Már csak a dinamikus ip cím beállítása nem világos, hol találom azt? Itt sajnos angol az egész menü.

2013. júl. 4. 12:21
 5/11 A kérdező kommentje:
Sikerült végre. hatalmas köszönet a segítségetekért!
2013. júl. 4. 12:32
 6/11 Turismo ***** válasza:
Nagyon szívesen máskor is ! :) Örülök, hogy sikerült beállítanod! :)
2013. júl. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Csak egy apróság a végére: a gépem útválasztónak ismerte fel a dlinket, az jó?

Így jelenleg 2 wifi jel van a házban, megmaradt a cisco-s és van egy új d-linkes is, ami kicsit erősebb. Ez a végső megoldás, vagy valamit rosszul dugtam össze?

2013. júl. 4. 13:19
 8/11 A kérdező kommentje:
A dl-linken Lan (1-2-3-4) és Internet bedugó van. Jelenleg a Lan 1-be dugtam bele.
2013. júl. 4. 13:22
 9/11 Turismo ***** válasza:
Nyilvánvalóan mind a kettőn menni fog a net, ha jól csináltad :) És akkor most nem működik a dolog? Írd körül a helyzetet..:D
2013. júl. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Most két wifi jelem is van, mindkettő működik. A Cisco gyenge, mint régen, a d-link pedig erősebb (elér a teraszig), tehát nekem elég.

Két gépről szoktunk csatlakozni a wifire, a párom laptopja hiába csatlakozik, neki nincs net az új hálózaton, nekem pedig van. Így ő most a régi jelet használja. Azt gondoltam, biztos a router beállítások nem jók, hogy nem enged mást csatlakozni. Van ilyen?

2013. júl. 4. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!