Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Letilthatnak a kommentelésről?

Letilthatnak a kommentelésről?

Figyelt kérdés

És ha igen akkor mi számít jogos kitiltásnak? Van erre valami szabályzat amit kötelezően minden forumot üzemeltetőnek biztosítania kell?

Egy nagyobb hírportálról tiltottak ki mert volt egy cikksorozat a tech rovatban amiben egyértelmű volt számomra, hogy fizetett reklámcélú főoldalas cikkek születtek annak a cégnek a megbízásából akikről készült a cikk. És hát ezt fel is vetettem mind a 3 cikküknél, erre kitiltottak örökre. Ez nem a véleménnyilvánítás korlátozásának számít?!



2013. jún. 17. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden fórumnak megvan a magyar szabályzata, amelyhez illik magukat tartani. De nem követelmény. Ha most indítok egy fórumot, a feltétel lehet ez is: Én vagyok az isten. Pont.
2013. jún. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A véleménnyilvánítás szabadsága azt jelenti, hogy a saját oldaladra minden olyan dolgot írhatsz, ami nem törvénybe ütköző. Viszont te is ráncolnád a szemöldököd, ha a te oldaladon a saját cikkedet hiteltelenítenék ugyanezen jogra hivatkozva. Lehet, hogy igazad volt, de ha ott ez kivert egy biztosítéskot, akkor joguk van kizárni.

Mondjuk ha nyitsz egy kávézót, akkor oda sem kell mindenkit beengedned, csak azért, mert a valaki a jogaira hivatkozik. Ilyen szempontból egy weboldal is olyan, mint egy magánterület.

2013. jún. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Pj0tr ***** válasza:

Vigyük tovább a hasonlatot. Ha megölsz valakit a saját magánterületeden, az attól még pont ugyanaz, mintha közterületen tetted volna.

És hiába írod ki, hogy te vagy az isten, attól még ugyanúgy nem zsidózhatsz le senkit. A szabály az szabály.

Az más kérdés, hogy moderálni moderálhatnak és nem hiszem, hogy magyarázkodniuk kellene ezért.

2013. jún. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt én írtam:

"Mondjuk ha nyitsz egy kávézót, akkor oda sem kell mindenkit beengedned, csak azért, mert a valaki a jogaira hivatkozik."

Persze nem lehet hovatartozása, stb. alapján szelektálni, de egyénileg bárkit kirakhatsz, indoklás nélkül is.

2013. jún. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!