Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mekkora lehet maximum egy...

Mekkora lehet maximum egy weboldal mérete a mai viszonyok mellett ami még elfogadhtó?

Figyelt kérdés
2013. jún. 15. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Maga a weboldal általában néhány megánál nem szokott több lenni. Inkább a weboldal témájától függően a tartalma miatt lehet nagy a mérete. Pl. egy letöltő oldal esetében rengeteg letölthető fájlt kell tárolni, így az több száz gigabájt is lehet. Vagy mondjuk egy háttérképekkel foglalkozó oldalon több ezer HD minőségű képet kell tárolni, az is lehet több gigabájt. De maga a kód részlet, meg a honlap váza, fejléc, a honlaphoz szükséges képek a szövegekkel együtt általában néhány megabájt.
2013. jún. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Konkréttan van egy weboldal egy lapja, azon van egy termék és a termék kép stb., így 2-8mb is lehet! Ez baj, vagy kicsinyítsem le inkább a képek méretét?
2013. jún. 15. 11:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Az nagynak tűnik. A képek mérete mindig akkora legyen, mint amekkora méretben megjelenik a weboldalon. Felesleges 1000x1000-es méretben tárolni egy olyan képet, amit 150x150-es kis méretben jelenítesz meg a weboldalon. A másik a kiterjesztés. Lehetőleg ne bmp vagy tif kiterjesztést használjunk, hanem inkább jpg, gif, png.
2013. jún. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Le tudom kicsinyíteni az egy megás képet például 150kb-ra, de a 8megás oldal így akkor is 2megás oldal lesz, ennél kisebbre nem tudom lekicsinyíteni!


Bár telefonon is néztem és gyorsan bejön mobil nettel is még a 8megás oldal is, nem tudom mit tegyek..

2013. jún. 15. 11:56
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyáltalán érdemes ezzel foglalkozni?
2013. jún. 15. 12:05
 6/6 anonim ***** válasza:
érdemes, 8 mega az iszonyat, de 2 már elfogadható
2013. jún. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!