Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 120 megabittes UPC net közvetl...

120 megabittes UPC net közvetlenül a gépre kötve 25 mp után miért szakad meg, míg routerre rákötve nem?

Figyelt kérdés

1. Ma kaptam egy új modemet a 120 megabittes UPC net mellé. Nem is volt gond, közvetlenül a gépre köttem gigabit etherneten keresztül, de olyan fél perc múlva megszakadt a net, és el sem indult, mig ki nem kapcsoltam és vissza, majd megint megszakadt. Ezután ráköttem az 54 Mb/s ruterem, amivel viszont max 50 mb/s sebességet érek el, és ezzel nem szakadt meg.


2. másik kérdés.

Új routert is fogok venni, hogy tudjam kihasználni jobban a sebességet, viszont egy nem gigabit router át fog adni a gépnek 100 megabit fölötti sebességet? Wireless sebessége 300 Mb/s, akkor hogy van ez? Fogja csökkenteni a max sebességet ha nem gigabites?



2013. jún. 13. 22:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Kezdjük a végén, hogy eloszlassuk a fogalomzavart:

A gigabit egynlő: 1000Mbit>300Mbit>120Mbit>100Mbit>54Mbit

Tehát Ha veszel egy gigás routert, akkor az elvileg gond nélkül fogja nyomni neked a netet. amire te gondolsz az 54Mbit és a routerre írt 300Mbit az a WIFI sebessége, nem pedig a kábeles hálózat maximuma, a régi generációnál ez 100Mbit, az újabbak már általában gigásak, de ezek között is van néha becsapós, aminél a belső switch hozza a gigabitet, de a WAN port a net felé az csak 100Mbit, na ez cumi. én linksys (e2000) párti vagyok, de a tp-linkeke is elég jók lettek mostnában (1043.-as örök sláger).


Az 1-es re csak tippelni tudok, ki kellene próbálni másik géppel is, ha ott is ezt csinálja, akkor modem nyűg lesz (pl nem bírja a gigabitet, de a 100Mbiten szépen elszeletel..) Ha máshol megy, akkor driver gond lehet, nézz rá, van-e frissítés a hálókártyádhoz.

2013. jún. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!