Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen károkat okozhatnak, ha...

Milyen károkat okozhatnak, ha tudják az IP címem?

Figyelt kérdés

BFBC2-n játszottam és annyi volt a "bűnöm", hogy baserapeltem.....ennyi, erre közli velem az egyik ellenfél, hogy ne csináljam, és ezeket írta:

and next time your ip and home adress get here and it go out too user on net

később...soo i get you up on all net

jameg: lets see if i get your ip and give it too all on net you are not happy

(nem írtam el semmit, ugyanezt írta)

Kérdésem, hogy milyen gondokat/feltörést/vírus telepítését/adatlopás lehet csinálni, ha egy idióta kezébe kerül?



2013. jún. 9. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha ténylegesen egy "idióta" kezébe került akkor gyakorlatilag semmit.
2013. jún. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Idióta kezében semmire nem jó. Hozzáértő akár átveheti a teljes hatalmat a géped felett, anélkül, hogy erről tudnál. Persze kevés ember pazarolná pont rád az idejét.
2013. jún. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És az efféle dolgok ellen véd pl az avast vagy hasonló dolgok?
2013. jún. 9. 20:15
 4/9 anonim ***** válasza:

Megnehezítik a támadó dolgot, de ha sok milliót érő titkokat őrzöl, akkor kevés lesz :)

Nyugi! 99%, hogy pár napon belül úgy is másik IP-d lesz, és szintén ennyi az esélye, hogy összeakadtál egy szájhőssel.

2013. jún. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem ért hozzá és csak a szája jár akkor semmit nem tud neked ártani. Ha meg egy IT zseni akkor meg semmi nem fog megvédeni.
2013. jún. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

És az ip-t a szolgáltató váltja, vagy a routerem is tudja?

(T-Homeos sajna) Kicsit beparáztam, mert vannak fontos dolgok a gépen, amiket nem lenne jó elveszíteni mert több tíz óra munka :D

2013. jún. 9. 20:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Is-is, ha kikapcsolod és visszakapcsolod a routert, akkor elvileg újat kell kapnod.

(ha nincs róla biztonsági mentés, akkor nem elég fontos)

2013. jún. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A T-Home szereti a MAC címhez rendelni az IP-t. Nekem már 1 éve ugyan az a IP-m pedig nincs előfizetve FIX IP.
2013. jún. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
ha nincs semmilyen szolgáltatás a gépeden ami szerverként működik és támadható akkor semmit, max ddos támadás a router ellen (ha van).
2013. júl. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!