Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Erről van valakinek bővebb...

Erről van valakinek bővebb információja? (Tovább lent! )

Figyelt kérdés

Sajnos hozzánk csak mobil, ill. mikrohullámos netet tudnak kötni, mivel volt már mobil netem nem éri meg a korlátai végett.. Viszont találtam egy oldalt: [link]


Itt egész korrektek az árak is és a kínálat is. Én erre a csomagra gondoltam, hogy meg rendelem:

ZeroLine 2 Mbps 512 Kbps 2 Mbps


Viszont arra lennék kiváncsi, hogy ez a 512kbps ez azt jelenti, hogy minimum 515 KB-al jön le másodpercenként? Remélem, hogy jól értelmezem.

Előre is köszönöm a válaszokat!


Üdv.



2013. jún. 2. 15:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Minimum 512 kbps-vel jön,maximum 2 mbps-sel.

Pl. Ha torrenten töltesz le egy dolgot,akkor jobb klik rá,sávszélesség kiosztása,és tudsz váltani az alacsony,normál,magas között.

2013. jún. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ez Budapest és 40 km-es körzetében van csak,
2013. jún. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A 40km-es körzetet csak a TV-s csomagnál írja, a netesnél nem. Írtam nekik de már 1 hete nem válaszolnak.. Egyébként akkor ezek már garantált adatok? Szóval nem kell már átszámítani semmi itt? Szóval ha torrenten töltök le valami, akkor az 515 "kilóbájtal" jön min. Igaz?
2013. jún. 2. 15:22
 4/11 CspCsj ***** válasza:

A szolgáltatók MegaBitPerSec-ben adják meg a letöltési sebességet, ezt át kell MegaBájtPerSec-re vagy KiloBájtPerSec-re váltani, vagyis 8-al osztani: (a bit-et kis b-vel a bájt-ot nagy B-vel szokták írni)

1Mbps (megabit) = 1000Kbps (kilobit) = 128KB/sec (kilobájt)

2Mbps = 2000Kbps = 256KB/sec

4Mbps = 4000Kbps = 512KB/sec

8Mbps = 1024KB/sec = 1MB/sec (megabájt)

Kábelnetes szolgáltatásnál ez elég magas is lehet:

40Mbps = 5120KB/sec = 5MB/sec


A másik adat a feltöltés sebessége, ennyivel tudsz küldeni:

512Kbps = 64KB/sec

2013. jún. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
512* bocsánat.
2013. jún. 2. 15:25
 6/11 A kérdező kommentje:

CspCsj válasza:


Akkor azt mondod, hogy 256KB/sec-el tudok letölteni, és 64KB/sec-el tudok feltölteni. A minimális sávszélesség itt a feltöltést jelenti? [link]


Egyébként köszönöm a részletes tájékoztatást, ezt nem igen tudtam.

2013. jún. 2. 15:29
 7/11 CspCsj ***** válasza:
A garantált azt jelenti, hogy a szolgáltató vállalja, hogy az alá nem csökken a letöltés sebessége, de általában a névleges sebességgel fog működni, vagyis 2Mbps-el, ez 256KB/sec-et (kilobájtot) jelent.
2013. jún. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én meg először azt hittem, hogy 512KB/sec a garntált sebesség. 2 Mbps meg amiből lejön, hogy 512. De akkor ezek szerint az a feltöltés, ez meg a letöltés sebességét mutatja. De miért nem írják úgy oda? :D Köszönöm szépen a válaszokat! Ment a zöld kéz mindenkinek.
2013. jún. 2. 15:38
 9/11 CspCsj ***** válasza:

Sajnos ez a szokás, a szolgáltatók nem tudnak leszokni erről.


A minimális vagyis garantált sávszél azért fontos, mert ha tartósan az alá csökken a sebesség akkor kérhetsz a szolgáltatótól kompenzációt (egyfajta kártérítést).


Ha meg a 2Mbps-et lassúnak érzed, akkor felfelé váltani általában bármikor lehet.

2013. jún. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ha kötnek ide, akkor először kipróbálom egy a 2Mbps csomagot. Aztán ha lassúnak érzem vagy váltok feljebb, vagy majd lesz valami. Úgyis van 1 hónap próbaidő+ nincsen bekötési díj sem, azért ez sem rossz pont.
2013. jún. 2. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!